roulette

وزیر گردشگری مصر: قصد دارم نگرانی سلفی ها از ورود گردشگران ایرانی را برطرف سازم

وزیر گردشگری مصر: قصد دارم نگرانی سلفی ها از ورود گردشگران ایرانی را برطرف سازم

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

لازم به ذکر است که “محمد فواد جادالله”، مشاور حقوقی “محمد مرسی”، رئیس جمهوری اسلام گرای مصر هفته گذشته از سمت خود استعفا داده و ورود گردشگران ایرانی به این کشور را یکی از دلایل استعفای خود عنوان کرده بود. وزیر گردشگری مصر اعلام کرد که با سلفی های این کشور به گفت و گو خواهد پرداخت تا نگرانی های آنها از ورود گردشگران ایرانی به خاک مصر را برطرف کند.

به گزارش شفقنا، به نقل از خبرگزاری آلمان (DPA)، “هشام زعزوع”، وزیر گردشگری مصر اعلام کرد که به زودی نشست های پشت درهای بسته با سلفی های این کشور برگزار خواهد کرد تا آینده گردشگری ایرانی در مصر را مورد بررسی قرار داده و نگرانی های آنها از ورود گردشگران ایرانی به خاک این کشور را برطرف سازد.

وزیر گردشگری مصر پیش از ترک “قاهره” جهت شرکت در کنفرانس بین المللی “چشم اندازهای گردشگری فرهنگی” در بحرین، تصریح کرد که به منظور از سر گیری سفرهای توریستی ایرانیان به جنوب مصر، از نمایندگان احزاب سلفی در مجلس شورای این کشور و برخی رهبران احزاب و گروه های سلفی که به بهانه نگرانی از گسترش تشیع در مصر، با ورود گردشگران ایرانی به این کشور مخالف هستند، دعوت کرده تا در نشست هایی در این زمینه مشارکت کنند.

“هشام زعزوع” در این باره اظهار کرد: نشست های مذکور پشت درهای بسته برگزار خواهند شد تا تمامی افراد بتوانند دیدگاه های خود را به روشنی بیان کنند، نتایج به دست آمده در این نشست ها نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و بر اساس آن، در مورد ادامه برگزاری و یا توقف این چنین نشست هایی تصمیم گیری خواهد شد.

وزیر گردشگری مصر در مورد دیدگاه مخالفان ورود گردشگران ایرانی به این کشور نیز تصریح کرد: در مورد خطرهای ناشی از سفر ایرانی ها به مصر مبالغه شده، جایی که برخی ها خواستار برکناری من از دولت بوده و مرا به اصرار بر حضور گردشگران ایرانی به مصر متهم کرده اند، گویی که من شیعه هستم و می خواهم مذهب تشیع را گسترش دهم، این مسئله اصلا حقیقت ندارد، چرا که من تنها در راستای خدمت به منافع ملی مصر و حفظ امنیت آن فعالیت می کنم.

“هشام زعزوع” با اشاره به تجربه کشورهای اسلامی سنی مذهب همچون ترکیه در زمینه گردشگری، اظهار کرد: ترکیه این چنین نگرانی هایی ندارد و هیچ گونه محدودیتی برای ورود گردشگران ایرانی به این کشور اعمال نمی کند، این مسئله باعث شده در سال گذشته میلادی نزدیک به یک میلیون و ۹۰۰ هزار گردشگر ایرانی از ترکیه دیدن کنند.

وزیر گردشگری مصر در مورد وضعیت گردشگری این کشور در حال حاضر نیز اعلام کرد که در این اواخر وضعیت بهتر از قبل شده، جایی که تعداد گردشگرانی که در دو ماه گذشته میلادی از مصر دیدن کرده اند، نسبت به زمان مشابه در سال گذشته میلادی ۱۵ درصد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است که “محمد فواد جادالله”، مشاور حقوقی “محمد مرسی”، رئیس جمهوری اسلام گرای مصر هفته گذشته از سمت خود استعفا داده و ورود گردشگران ایرانی به این کشور را یکی از دلایل استعفای خود عنوان کرده بود.

انتقاد مشاور حقوقی مستعفی رئیس جمهوری مصر از ورود گردشگران ایرانی به این کشور در حالی مطرح شد که “هشام زعزوع” پیشتر از ورود دوباره گردشگران ایرانی به مصر در ماه ژوئن سال جاری میلادی خبر داده و تاکید کرده بود که این مسئله هیچ گونه خطری را متوجه این کشور نمی سازد.

وزیر گردشگری مصر ضمن تاکید بر اغراق آمیز بودن شایعات گسترش مذهب تشیع در این کشور، اعلام کرده بود که ورود گردشگران ایرانی به مصر به نفع اقتصاد این کشور است، چرا که به گفته وی، هر گردشگر ایرانی سه برابر یک گردشگر اروپایی پول خرج می کند.

وزیر گردشگری،مصر،سلفی ها،گردشگران ایرانی

ارسال نظر