roulette

قطعه پايانی آزادراه زنجان - تبريز افتتاح شد

قطعه پایانی آزادراه زنجان – تبریز افتتاح شد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

قطعه پایانی آزادراه زنجان – تبریز به طول ۲۰ کیلومتر و با صرف هزینه‌ای معادل ۸۰۰ میلیارد ریال حدفاصل قزلچه میدان-تبریز افتتاح شد.آزادراه زنجان – تبریز اولین آزادراه کوهستانی کشور است که در ادامه آزادراه تهران – قزوین – زنجان به منظور اتصال تهران به مرز ترکیه از طریق شهر بازرگان احداث شده است. معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها گفت: قطعه پایانی آزادراه زنجان – تبریز به طول ۲۰ کیلومتر و با صرف هزینه‌ای معادل ۸۰۰ میلیارد ریال حدفاصل قزلچه میدان-تبریز افتتاح شد.

به گزارش مهر، حسن احمدی‌ نوری افزود: با توجه به اینکه این آزادراه ۲۸۵ کیلومتر طول دارد عملیات اجرایی آن در ۴ فاز اجرا شد که فاز اول آن به طول ۸۲ کیلومتر حدفاصل زنجان – سرچم در سال ۸۳، فاز دوم آن به طول ۱۶۱ کیلومتر حدفاصل سرچم-بستان آباد در سال ۸۵ و فاز سوم آن به طول ۲۲ کیلومتر حدفاصل بستان آباد – قزلچه میدان در سال ۹۰ افتتاح شد.

وی ادامه داد: آزادراه زنجان – تبریز اولین آزادراه کوهستانی کشور است که در ادامه آزادراه تهران – قزوین – زنجان به منظور اتصال تهران به مرز ترکیه از طریق شهر بازرگان احداث شده است.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها، قرار گرفتن این پروژه در زمره پروژه‌های مهر ماندگار را علت تسریع در اجرای آن عنوان کرد و افزود: این قطعه آزادراه به لحاظ تعداد ابنیه اختصاصی و به دلیل عبور از حاشیه کلانشهر تبریز دارای مشکلات عدیده‌ای برای تملک اراضی و رفع موانع شهری نظیر خطوط آب و برق، گاز و نفت بوده و هزینه‌های مضاعف بوده است.

احمدی نوری افزود: رفع این مشکلات و احداث این این قطعه و تکمیل محور آزادراهی ۶ خطه تهران – قزوین-زنجان- تبریز و اتصال به کنارگذر جنوبی تبریز ضمن رفع مشکل عبور ترافیکی خودروهای سنگین بین شهری، معضل تداخل ترافکی درون شهری و برون شهری در این منطقه را نیز مرتفع نموده است.آزادراه،زنجان – تبریز،اتوبان

ارسال نظر