roulette

ستاد مبارزه با مواد مخدر: عمده معتادان ایران ‌تریاکی هستند/ مصرف شیشه و هروئین رو به افزا‌یش است

ستاد مبارزه با مواد مخدر: عمده معتادان ایران ‌تریاکی هستند/ مصرف شیشه و هروئین رو به افزا‌یش است

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

وی خاطر نشان کرد: در کشور ۳ هزار و ۹۴۰ مراکز داوطلبانه درمان اعتیاد داریم ‌که سال گذشته قریب به ۷۰۰ هزار نفر زیر پوشش برنامه‌های درمان و کاهش آسیب این مراکز قرار گرفتند. معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ‌بر‌ اساس بررسی‌های به عمل آمده تریاک، هروئین و شیشه بیشترین مصرف را در سطح کشور دارند.

به گزارش فارس، بابک دین‌پرست عصر امروز ‌در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس آخرین طرح شیوع‌شناسی که در سال ۹۰ انجام شد، تعداد معتادان کشور یک میلیون و ۳۲۵ هزار نفر است.

وی خاطر نشان کرد: در کشور ۳ هزار و ۹۴۰ مراکز داوطلبانه درمان اعتیاد داریم ‌که سال گذشته قریب به ۷۰۰ هزار نفر زیر پوشش برنامه‌های درمان و کاهش آسیب این مراکز قرار گرفتند.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه به بحث درمان نیز اشاره داشت و گفت: درمان اعتیاد یک درمان طولانی مدت است، ولی تعداد بهبود یافتگانی که در حال حاضر در چرخه درمان قرار دارند، ۴۰۰ هزار نفر است.

وی به بیشترین میزان مصرف انواع مواد مخدر در کشور نیز اشاره داشت و گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده تریاک، هروئین و شیشه بیشترین مصرف را در سطح کشور دارند.

دین‌پرست در ادامه با اشاره به اینکه اثر بخشی اقدامات فرهنگی و پیشگیری طولانی مدت است، افزود: اثر بخشی این اقدامات را در سنوات آینده می‌توان دید.

مواد مخدر،معتادان،تریاک

ارسال نظر