roulette

اعطای وام مسکن به جوان دم‌بخت روستاهای زلزله‌زده

اعطای وام مسکن به جوان دم‌بخت روستاهای زلزله‌زده

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

رئیس جمهور از اعطای وام مسکن به جوان دم‌بخت روستاهای زلزله‌زده خبر داد و گفت: ۱۰ میلیون ریال وام بلاعوض و قرض‌الحسنه نیز به افرادی که در این روستا دار قالی دایر کنند و به شغل قالیبافی بپردازند، داده می‌شود.

به گزارش فارس، محمود احمدی‌نژاد بعد از ظهر امروز در جمع مردم روستای شهرک پایین هریس اظهار کرد: طبق توافقی که انجام شده، قرار است در روستاها و مناطق زلزله‌زده به هر زوجی که در سال جاری اقدام به تشکیل خانواده می‌کنند نیز وام برای ساخت مسکن اعطا شود.

وی  گفت: همین جا اعلام می‌کنم که ۱۰ میلیون ریال وام بلاعوض و قرض‌الحسنه نیز به افرادی که در این روستا دار قالی دایر کنند و به شغل قالیبافی بپردازند، داده می‌شود تا به رونق کسب و کار منجر شود.  

احمدی‌نژاد اظهار کرد: قالی‌های زیبای آذربایجان شهرت جهانی دارند که می‌تواند در صادرات جزو اقلام مهم باشند از این‌رو امیدوارم با اعطای این کمک‌های دولتی برپایی دارهای قالیبافی در استان رونق بیشتری گرفته و محصولات زیبای تولیدی آذربایجان به همه دنیا صادر شود تا شهرت فرش ایران را بیش از پیش نمایان کند.

رئیس‌جمهور در ادامه به دلیل کمبود فضا ورزشی، دستور ساخت یک سالن ورزشی را برای روستای مورد نظر صادر کرد و اجرای طرح هادی روستایی در کنار توجه به فضای سبز مناسب در روستای شهرک پایین شهرستان هریس را مورد تاکید قرار داده و دستورات لازم در این زمینه را صادر کرد.

وی اقدامات انجام شده در مناطق زلزله‌زده استان را مناسب دانست و اظهار کرد: به همت مردم و تلاش جوانان شجاع و غیرتمند در کنار تلاش‌های مسئولان و دولت، مناطق زلزله‌زده بازسازی شده و امکاناتی چون راه مناسب، آب، برق و گاز نیز در این مناطق دایر شده است.

رئیس جمهور ضمن قدردانی از تلاش‌ها و کمک‌های مردم این منطقه برای بازسازی مناطق زلزله‌زده اظهار داشت: مردم آذربایجان مردمانی مومن و انقلابی هستند که پای عزت و استقلال ایران ایستاده‌اند، در حادثه زلزله هم همه این مردم پرشور به صحنه آمده و با کار و تلاش خود مناطق زلزله‌زده این استان را بهتر از قبل بازسازی کرده و جواب بدخواهان ملت را دادند.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: اگر روحیه همدلی و کار و تلاشی که در بازسازی مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی به صحنه آمد در همه کشور جاری شود، می‌توانیم به سرعت کشور را ساخته و آباد کنیم.

رئیس جمهور با تقدیر از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و تلاش های این بنیاد در جهت بازسازی سریع مناطق زلزله‌زده اضافه کرد: در روند بازسازی مناطق زلزله‌زده در استان آذربایجان شرقی یک رکورد بین‌المللی در این زمینه به ثبت رسید.

محمود احمدی‌نژاد،وام مسکن،هریس،مناطق زلزله‌زده،قالیبافی

ارسال نظر