roulette

احمدی‌نژاد:عده ای خود را برتر و ویژه می دانند ولی حرکت ملت اینها را پارو خواهد کرد/ همه دعواها سر ساختن ایران است

احمدی‌نژاد:عده ای خود را برتر و ویژه می دانند ولی حرکت ملت اینها را پارو خواهد کرد/ همه دعواها سر ساختن ایران است

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

محمود احمدی‌نژاد گفت: جوانان باید قدر خود را بدانند ما همه باید قدر خود را بدانیم و از فرصت‌هایی که در اختیار داریم، استفاده کنیم.  رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: امروز نیازمند حماسه هستیم و موتور حرکت حماسه و حرکت یک ملت جوانان هستند.

به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد در مراسم حماسه حضور که عصر امروز (یک شنبه)با حضور تعدادی از نخبگان و جوانان آذربایجان شرقی و در جریان دور چهارم سفرهای استانی برگزار شده بود، در ابتدای سخنان خود با ابراز خرسندی از حضور در جمع جوانان این منطقه و با اشاره به خصوصیات و ویژگی‌های مردم این منطقه گفت: جوانان باید قدر خود را بدانند ما همه باید قدر خود را بدانیم و از فرصت‌هایی که در اختیار داریم، استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: ما باید قدر انسان بودن و استعدادهای الهی که خداوند در ما به ودیعه گذاشته بدانیم و در راستای کمال و سعادت حرکت کنیم.

احمدی‌نژاد ادامه داد: ملت ما امروز در یک نقطه عطف تاریخی قرار گرفته و در واقع باید گفت یک دوره‌ای در تاریخ بشر به پایان رسیده و دوره‌ی جدیدی در حال آغاز شدن است.

رئیس جمهور ادامه داد:‌ در دوره‌ای قدرت و ثروت ملاک حقانیت انسان‌ها بود، ولی اکنون با توجه به رکن و کمال جامعه بشری به نقطه‌ای رسیده‌ایم که این تفکر به پایان راه رسیده و در واقع در عمل با شکست مواجه شده است.

رئیس جمهور با تاکید بر این‌که قدرت و ثروت به تنهایی نمی‌تواند سعادت و کمال انسان را تامین کند، گفت: سلطه گران در اقتصاد کم آورده‌اند و برای بست سلطه‌ی خود در حل مشکلاتشان دو سه نقطه‌ی دنیا از جمله آفریقا، خاورمیانه و شرق دور را هدف قرار داده‌اند و برای این که سلطه‌شان مستحکم شود، ملت‌های دنیا را تحت چپاول و زور قرار می‌دهند.

رئیس جمهور با اشاره به استقلال طلبی و شجاعت ملت ایران در دفاع از حقوق خود، خاطرنشان کرد: اکنون ملت‌هایی در دنیا هستند که وقتی به دنیا می‌آیند و می‌میرند مطلقا اطلاع ندارند که ۵ کیلومتری آنها چه رخ می‌دهد.

وی با اشاره به سلطه طلبی مستکبران و لشگر کشی آنها به نقاط مختلف دنیا برای بست سلطه خود، گفت: آنها در خاورمیانه به بهانه‌ی استقلال و دموکراسی آمدند آیا چیزی از عراق و افغانستان باقی مانده است و اکنون نیز سوریه؟و دوباره عراق و بعد از آن کشورهای دیگری مثل ترکیه.

رئیس جمهور با بیان این‌که تمام ارزش‌های انسانی له شده است، گفت: صادق بودن در عرصه‌ی بین‌المللی یک جرم نابخشودنی است، و دیپلماتی که راست بگوید دیپلمات نیست؛ چراکه همه دنبال چاپیدن یکدیگرند.

وی با بیان این‌که این اندیشه‌ها در عمل به بن بست رسیده است و دیگر نفوذی ندارند، گفت: شاهد یک موج انسانی و بیداری در دنیا هستیم، بازگشت انسان‌ها به ارزش‌های انسانی، صلح و کرامت انسانی و این نقطه عطف جامعه بشری است و نقش ملت ما در این نقطه و عبور از این پیچ یک نقش استثنایی و ویژه‌ است.

احمدی‌نژاد گفت: باور دارم که خداوند در طول تاریخ ملت ایران را صیقل داده است برای امروز و نسل آفرینی برای امروز. معتقدم ویژگی‌های تاریخی ملت ایران دوای درد امروز جامعه بشری است.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر این که ملت ایران از اول موحد، خداپرست و دنبال عدالت و قله‌های کمال بوده است و همیشه‌ بهترین‌ها را می‌خواسته و صلح طلب بوده است، گفت: به همین علت تنها ملتی هستیم که در برابر پیام پیامبران هیچ مقاومتی نکردیم و با شمشیر به پیامبران نگرودیم. از حضرت زرتشت تا پیامبر خاتم (ص).ایران را کسی فتح نکرد ملت ایران خود حقیقت پیامبر(ص) و آیین ایشان را پذیرفت.

وی با تاکید بر این که امروز یک فرصت تاریخی برای ملت ایران ایجاد شده و شرایطی فراهم شده تا آرزوی تاریخی خود را محقق کند،گفت: البته این نیازمند تلاش و زحمت و همچنین همت تاریخی ایرانی‌هاست.

وی با تاکید بر اهمیت ساختن ایران گفت: همه دعواها سر ساختن ایران است.

احمدی‌نژاد همچنین با بیان این‌که برخی از این که بگوییم ایران یک چیزشان می‌شود و بهشان بر می‌خورد، گفت: چرا باید به آنها بر بخورد ایران یک جغرافیا و نژاد نیست، بلکه یک فرهنگ انسانی و متعالی است و تاریخ ایران را این گونه می‌شناسد.

رئیس جمهور با بیان این‌که ما باید برای تغییر مناسبات بین‌المللی حرکت کنیم و این شدنی است و شرایط ایران و جهان در این زمینه آماده است، گفت: البته بد اخلاقی‌ها و مشکلاتی نیز در داخل است و همیشه یک گرایش به سکون، خودخواهی، خودبرتربینی و بهره‌برداری از فرصت‌ها و این که عده‌ای خود را برتر و ویژه بدانند وجود داشته، ولی من فکر می کنم حرکت ملت اینها را پارو خواهد کرد.

احمدی‌نژاد با تاکید بر این که ما امروز نیازمند حماسه هستیم و موتور حرکت حماسه و موتور یک ملت جوانان هستند، گفت: دشمنان مشکلاتی را بعضا ایجاد کرده‌اند و شرایط را به خیال خود سخت کرده‌اند که به نظر من بیشتر آنها جنبه‌ی دفاعی از خود را دارند در برابر موج عظیمی که در جهان ایجاد شده است و در واقع آنها با این گونه رفتارها به دنبال این هستند که از موجودیت خود دفاع کنند. ملت ایران از این پیچ تند و مشکلات نیز با موفقیت و سربلندی عبور می‌کند و به قله‌ها خواهد رسید. اگر ما در ایران هیچ چیزی نداشته باشیم و فقط جوانان آذربایجانی را داشته باشیم، با کمک همین جوانان می‌توانیم تمام قله‌ها را فتح کنیم.

احمدی‌نژاد با بیان این که آذربایجان نزد ملت ایران جایگاه رفیعی دارد و مردم ایران به آذربایجان افتخار می کند،تصریح کرد: امروز تمام ملت‌ها چشمشان به ملت ایران است و این سخنان برگرفته از یک تعصب ناسیونالیستی نیست، بلکه بیان یک حقیقت است.

رئیس جمهور با تاکیدبر این‌که اکنون چشم‌ملت‌ها به ملت ایران است، ادامه داد: گاهی یک تصمیم ملت را به جلو می‌اندازد و امسال سال تصمیم‌های بزرگ استو یک اقدام بزرگ تمام شرایط را به نفع ملت ایران تغییر می دهد و من مطمئن هستم که ایران و آذربایجان خواهند درخشید.

وی در پایان سخنان خود گفت: زنده باد ایران، یاشاسین آذربایجان.

پیش از صحبت های رئیس جمهور ۳ تن از جوانان نخبه این شهرستان به نمایندگی از جوانان حاضر در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این مراسم همچنین هنگامی که سرود ای ایران توسط یک گروه هنری این استان اجرا شد، جمعیت حاضر در سالن به همراه رئیس جمهور و دیگر مقامات شرکت کننده در این مراسم بلند شدند و پرچم جمهوری اسلامی ایران را در حالی که در دست داشتند تکان می‌دادند.

همچنین از جمله شعارهای مطرح شده در این مراسم لبیک یا خامنه‌ای ، آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی بود.

در این مراسم علاوه بر رئیس جمهور مشایی مشاور رئیس جمهور و رئیس دبیرخانه جنبش غیر متعهدها ، میرتاج‌الدینی معاون رئیس جمهور، الهام سخنگوی دولت و … و همچنین استاندار این استان حضور داشتند.


محمود احمدی‌نژاد،حماسه حضور،سفرهای استانی،حماسه سیاسی و اقتصادی

ارسال نظر