roulette

آمریکا بر سر دوراهی کشتی و سافت بال

آمریکا بر سر دوراهی کشتی و سافت بال

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

اسکات بلکمون مدیر اجرایی کمیته ملی المپیک آمریکا گفت: فکر می کنم کشتی باید جزو بازیهای المپیک باشد، اما نه به بهای حذف سافت بال. ایرنا –  بدنبال تصمیم هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک به حذف کشتی از بازیهای المپیک ۲۰۲۰ ، این ورزش قدیمی برای گنجانده شدن در برنامه بازیهای المپیک ۲۰۲۰ رقابت دشواری را پیش رو دارد.

درحال حاضرکشتی باهفت رشته دیگر برای قرار گرفتن در برنامه بازیهای المپیک رقابت می کند. بیس بال وسافت بال نیز بطور مشترک خواهان اضافه شدن به جمع خانواده المپیک هستند.قرار است در اجلاس ماه مه در سن پطرزبورگ از بین این هشت رشته فهرست نهایی برای رای گیری در اجلاس شهریور ماه مجمع عمومی کمیته بین المللی المپیک انتخاب شود.

بلکمون گفت ما ۴۷ ورزش داریم. در این میان جانبداری کار دشواری است. فکر می کنم کشتی باید در بازیهای المپیک باشد.

وی افزود همچنین معتقدم سافت بال زنان نیز باید در المپیک باشد.

حذف کشتی ضربه بزرگی به آمریکا محسوب می شود که ۱۲۴ مدال المپیک را در این رشته تصاحب کرده است. کشتی از المپیک باستان در برنامه بازیها وجود داشته و در اولین بازیهای المپیک مدرن در سال ۱۸۹۶ نیز در برنامه رقابتها بوده است.سافت بال آخرین بار در بازیهای المپیک ۲۰۰۸ حضور یافت. این رشته اولین بار در بازیهای المپیک تابستانی ۱۹۹۶ آتلانتا به جمع خانواده المپیک پیوست. آمریکا سه طلا از چهار طلای این رشته را تصاحب کرد.

بلکمون گفت آرزوی ما این است که سافت بال زنان و کشتی هر دو در بازیهای المپیک بمانند.

برای خواندن سایر خبرهای ورزشی کلیک کنیدآمریکا،کشتی،سافت بال

ارسال نظر