roulette

"آماده حمایت از طراحان مد لباس اسلامی ایرانی هستیم"

“آماده حمایت از طراحان مد لباس اسلامی ایرانی هستیم”

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

سعید سرابی گفت: نقش وزارت ارشاد حمایت از چاپ کتاب است و در این راستا کتاب “مرجع جامع طراحی مد ایرانی و اسلامی” در سال ۹۱ به چاپ رسیده و ما آماده هرگونه همکاری و حمایت از طراحان دیگر در زمینه مد و لباس اسلامی و ایرانی هستیم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: آماده هرگونه همکاری و حمایت از طراحان در زمینه مد و لباس اسلامی و ایرانی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید سرابی ظهر یک شنبه در افتتاحیه نخستین نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا (ع) اظهار کرد: نقش وزارت  ارشاد حمایت از چاپ کتاب است و در این راستا کتاب “مرجع جامع طراحی مد ایرانی و اسلامی”  در سال ۹۱ به چاپ رسیده و ما آماده هرگونه همکاری و حمایت از طراحان دیگر در زمینه مد و لباس اسلامی و ایرانی هستیم.

سید سعید سرابی با اشاره به کتاب “مرجع جامع طراحی مد ایرانی و اسلامی” افزود: کتابی که قرار است از آن رونمایی شود حاصل تلاش جمعی از طراحان مجمع عفاف و حجاب است؛ این کتاب مختص عموم نیست و مخصوص طراحان مجمع است.

وی با اشاره به موضوع ساماندهی مد و لباس توسط وزارت ارشاد، بیان کرد: مساله مد و لباس در وزارت ارشاد به معاونت سینمایی سپرده شد و در آن‌جا این مصوبه تصویب شد که زمینه‌ای فراهم شود تا هنرمندان و طراحان لباس بتواند لباس‌هایی متناسب با شئونات اسلامی ایرانی طراحی و تولید کنند و در معرض دید عموم قرار دهند.

وی گفت: کمیته فرهنگی هنری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری لازم را داشته تا جشنواره کوثر در شانزده بخش که اصلی‌ترین آن نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی است آغاز به کار کند.

سرابی با بیان اینکه موضوع مد و لباس یک فعالیت هنری است و از۸ سال پیش ساماندهی فعالیت‌های آن به معاونت هنری ارشاد سپرده شد توضیح داد: بنیاد ملی مد و لباس در سال ۹۱ تاسیس و امسال این بنیاد در برگزاری نمایشگاه همکاری‌ داشته است.

وی بیان کرد: به دلیل این که جوانان، مخاطب اصلی نمایشگاه مد و لباس هستند شرایطی را فراهم کردیم تا علاوه بر اصناف، دانشجویان و دانش‌آموزان هم از این نمایشگاه بازدید داشته باشند.طراحان مد،لباس اسلامی ایرانی،وزارت ارشاد،معاونت سینمایی

ارسال نظر