roulette

آتش گرفتن ساختمان فروریخته بنگلادش/ زن تازه نجات یافته کشته شد

آتش گرفتن ساختمان فروریخته بنگلادش/ زن تازه نجات یافته کشته شد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

بیش از ۳۰۰۰ نفر در این کارگاه مشغول کار بودند که تا کنون ۳۷۰ جسد از زیر آوار آن خارج شده است اما مشخص نیست که در هنگام وقوع حادثه چه تعداد کارگر در ساختمان حضور داشته اند. آتش سوزی در ساختمان کارخانه فروریخته شده در بنگلادش منجر به کشته شدن زنی شد که تازه نجات یافته بود.

به گزارش فارس به نقل از آسوشیتدپرس، آتش سوزی در ساختمان کارخانه‌ای که هفته گذشته در بنگلادش فرو ریخت و منجر به کشته شدن حداقل ۳۷۰ نفر شد باعث کشته شدن یک زن نجات یافته از زیر آوار شد.

آتش سوزی درحالی رخ داد که چهار روز از ریختن این ساختمان به دلیل ایمنی پایین می‌گذرد و امدادگران مشغول نجات یک زن که زیر آواره گرفتار شده بود، بودند.

آتش زمانی شعله ور شد که امدادگران قصد داشتند با استفاده از یک میله آهنی این زن را از زیر آوار خارج کنند اما برخورد این میله با سیم برق منجر به آتش سوزی شده است.

گفته می‌شود که حداقل سه مامور نجات هم بر اثر آن مجروح شدند.

مقامات پلیس بنگلادش روز گذشته ۸ نفر از جمله دو مالک کارخانه و دو مهندس ناظر را بازداشت کرده بودند. امروز نیز مالک اصلی و فراری این ساختمان در مرز هند بازداشت و به داکا بازگردانده شد.

مهندسین ناظر به دلیل اینکه دو روز قبل از حادثه ایمنی ساختمان را تایید کرده بودند بازداشت شدند.

بیش از ۳۰۰۰ نفر در این کارگاه مشغول کار بودند که تا کنون ۳۷۰ جسد از زیر آوار آن خارج شده است اما مشخص نیست که در هنگام وقوع حادثه چه تعداد کارگر در ساختمان حضور داشته اند.

بسیاری از خانواده هایی که بستگانشان در این کارخانه کار میکردند هنوز خبری از آنها ندارند و با تصاویری از بستگان و افراد خانواده خود در مقابل ویرانه های این ساختمان تجمع کرده اند.

کارخانه‌ها و تولیدی‌های بنگلادش معمولا با وقوع حوادثی نظیر آتش سوزی و ریزش ساختمان به علت ایمنی پایین آن مواجه می‌شوند.

در نوامبر سال ۲۰۱۲ نیز بر اثر آتش سوزی در یک کارخانه تولید پوشاک در داکا ۱۱۲ نفر کشته شدند.

روز گذشته بسیاری از مردم داکا با حضور در خیابان‌ها اعتراض شدید خود را به سطح پایین ایمنی کارخانه‌ها و همچنین ضایع شدن حقوق کارگران اعلام کردند.

این مساله منجر به درگیری با پلیس شد و پلیس برای متفرق کردن معترضان مجبور به استفاده از گاز اشک آور شد.

بیشتر شرکت‌های بزرگ پوشاک جهان محصولات خود را به دلیل نیروی کار و مواد اولیه ارزان در بنگلادش تولید و روانه بازارهای جهانی می‌کنند.

گفته می‌شود صنعت پوشاک در بنگلادش سالانه بیش از ۲۰ میلیارد دلار برای این کشور ارز آوری دارد.

بنگلادش،آتش سوزی،ساختمان فروریخته

ارسال نظر