roulette

مهمانپرست: سیاست ایران انتخابات آزاد در سوریه بدون دخالت کشورهای خارجی است

مهمانپرست: سیاست ایران انتخابات آزاد در سوریه بدون دخالت کشورهای خارجی است

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

وی همکاری های منطقه ای برای ایجاد ثبات در منطقه را بسیار موثر دانست و آن را مناسب ترین راه برای حل مشکلات منطقه ذکر کرد. سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به بحران سوریه گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران توقف درگیری ها و برگزاری انتخابات آزاد در راستای احقاق حقوق مردم سوریه بدون دخالت کشورهای خارجی است.

به گزارش مهر، رامین مهمانپرست سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه که به منظور سفر رسانه ای به همراه هیاتی رسانه ای در ایروان به سر می برد،  عصر روز چهارشنبه با ادوارد نعلبندیان وزیر خارجه ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در خصوص روابط دو جانبه، فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورمان و بحران های منطقه ای گفتگو شد.

مهمانپرست ضمن تبریک برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ارمنستان، روابط دو کشور به ویژه در سطح سیاسی را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: باید تلاش کنیم همکاری های اقتصادی و تجاری نیز به سطح روابط خوب سیاسی ارتقا یابد.

وی همکاری های منطقه ای برای ایجاد ثبات در منطقه را بسیار موثر دانست و آن را مناسب ترین راه برای حل مشکلات منطقه ذکر کرد.

سخنگوی وزارت خارجه اظهار داشت: شرایط اقتصادی ایران و ارمنستان دارای ظرفیت های مناسبی جهت افزایش سطح روابط تجاری و خدمات فنی و مهندسی است که باید با تسهیل در حضور و فعالیت های تجار و شرکت های فنی مهندسی از آن حمایت کرد.

مهمانپرست همچنین با تشریح ساختار جدید وزارت امور خارجه کشورمان بر اهمیت جایگاه دیپلماسی عمومی تاکید کرد و توجه به افکار عمومی را در جهت دهی و تحقق اهداف سیاسی خارجی کشورها بسیار تعیین کننده دانست و افزود: باید افکار عمومی را در جریان واقعیات کشورهایمان قرار دهیم و از فرهنگ و استقلالمان دفاع کنیم.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه همکاری رسانه های دو کشور، تبادل هیئت های خبرنگاری، انجام مصاحبه های اختصاصی با مقامات کشورها و نیز تبادل مستقیم اخبار را تحکیم کننده روابط دو جانبه ذکر کرد و از برنامه ریزی در این خصوص به عنوان محور گفت وگوها یاد کرد.

مهمانپرست همکاری های علمی، دانشگاهی، فرهنگی، هنری، ورزشی و تاکید بر ایجاد تسهیلات در راستای رفت و آمد مردم دو کشور را از دیگر اقدامات موثر در راستای ارتقای روابط بر شمرد.

در این دیدار سخنگوی وزارت خارجه در خصوص فعالیت های صلح آمیز هسته ای با توجه به مذاکرات ۱+۵ در آلماتی توضیحاتی ارائه و وزیر خارجه ارمنستان را در جریان آخرین تحولات قرار داد.

وی همچنین به بحران سوریه اشاره و تاکید کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران توقف درگیری ها و برگزاری انتخابات آزاد در راستای احقاق حقوق مردم سوریه بدون دخالت کشورهای خارجی است.

در این دیدار وزیر امور خارجه ارمنستان با اشاره به دیدار هفته آینده دکتر صالحی از ایروان جهت شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری گفت: در روابط دو کشور تحولات مناسبی در جریان است و این امر از طریق سفرهای متقابل دو کشور صورت می پذیرد.

وی تاکید کرد: کشورش داشتن روابطی مبتنی بر احترام متقابل با ایران را از اولویت های سیاست خارجی خود می داند.

وزیر خارجه ارمنستان با ابراز خوشبینی از مذاکرات آلماتی اظهار داشت: علاقه مندیم موضوع هسته ای ایران از راه گفت وگو و به شکل مسالمت آمیز حل و فصل گردد.

وی همچنین برقراری ثبات در منطقه از جمله سوریه را از اهداف سیاست خارجی ارمنستان ذکر کرد

مهمانپرست،انتخابات آزاد،سوریه

ارسال نظر