roulette

امام جمعه بندرعباس: تلاش جریان انحرافی برای قانون شکنی با طرفداری از آزادی/ قانون، انتخابات را مدیریت می کند

امام جمعه بندرعباس: تلاش جریان انحرافی برای قانون شکنی با طرفداری از آزادی/ قانون، انتخابات را مدیریت می کند

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در ادامه به برخی اقدامات جریان انحرافی در آستانه انتخابات اشاره کرد و افزود: این روزها سران جریان انحرافی اعلام می کنند که انتخابات را باید مردم مدیریت کنند اما این در حالی است که انتخابات باید با قانونی که با رای مردم به تصویب رسیده مدیریت شود.سران جریان انحرافی عنوان می کنند که انتخاباتی که در آن آزادی نباشد، انتخابات نیست که باید به این افراد گفت که چطور زمانی که خودتان در انتخابات رای آوردید انتخابات آزاد بود اما هم اکنون که ممکن است نامزد مورد نظر شما تایید صلاحیت نشود، انتخابات آزاد نیست. امام جمعه بندرعباس گفت: جریان انحرافی می خواهد از راه طرفداری از آزادی، قانون شکنی کند.

به گزارش مهر، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با بیان اینکه خبرگان باید در آستانه انتخابات معیارها را به مردم معرفی کنند، اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در این خصوص تشخیص قانون گرا یا قانون گریز بودن، جریانات سیاسی است و در این راستا باید آگاهی بخشی لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال فردی که در انتخابات رد صلاحیت شود از راه قانونی می تواند اعتراض کرده و خواسته خود را پیگیری کند اما در نهایت همه باید تسلیم قانون باشند در این خصوص به نظر شورای نگهبان که از شش فقیه عادل و شش حقوقدان تشکیل شده احترام بگذارند و مردم باید بدانند که جریانی که قانون گریز است، سالم نیست.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در ادامه به برخی اقدامات جریان انحرافی در آستانه انتخابات اشاره کرد و افزود: این روزها سران جریان انحرافی اعلام می کنند که انتخابات را باید مردم مدیریت کنند اما این در حالی است که انتخابات باید با قانونی که با رای مردم به تصویب رسیده مدیریت شود.

نعیم آبادی خاطرنشان کرد: متاسفانه جریان انحرافی با این گونه اقدامات خود در حال ایجاد ریشه های فتنه و انحرافی بازی است و همه باید توجه داشته باشیم که تنها قانون مورد تایید مردم می تواند انتخابات را مدیریت کند.

وی همچنین با بیان اینکه جریان انحرافی می خواهد از راه طرفداری از آزادی قانون شکنی کند، عنوان کرد: سران جریان انحرافی عنوان می کنند که انتخاباتی که در آن آزادی نباشد، انتخابات نیست که باید به این افراد گفت که چطور زمانی که خودتان در انتخابات رای آوردید انتخابات آزاد بود اما هم اکنون که ممکن است نامزد مورد نظر شما تایید صلاحیت نشود، انتخابات آزاد نیست.

خطیب نماز جمعه بندرعباس اضافه کرد: قانون گرایی همراه با محور قرار دادن اطاعت از ولایت فقیه یکی از معیارهای مهم است و برخی جریانات باید بدانند در نظام حکومتی اسلامی، اطاعت از ولی فقیه عنصر لازم است و تنها ابراز ارادت زبانی به ولی فقیه کارساز نیست.

نعیم آبادی یادآور شد: همچنین جریانات منحرف به دنبال ملی گرایی و مطرح کردن کوروش، داریوش و رستم هستند که این افراد باید بدانند که ملت ایران تمامی این افراد را داشت اما بزرگانی همچون امام علی، امام حسن و امام حسین (ع) را به عنوان الگو انتخاب کرد.

وی در ادامه این بخش از سخنان خود گفت: در مجموع مردم باید در انتخابات مراقب جریانات انحرافی که در مقابل رهبری ایستاده اند، باشند و با عقل و منطق و شناخت معیارها انتخاب خود را انجام دهند.

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم رعایت شئونات و انضباط اجتماعی در روز طبیعت تاکید کرد و افزود: متاسفانه در این روز برخی افراد اصول اخلاقی را زیر پا گذاشته و حتی به طبیعت و اموال مردم آسیب می رسانند که لازم است از این گونه رفتارها جلوگیری شود.

نعیم آبادی،جریان انحرافی،آزادی،انتخابات

ارسال نظر