roulette

خطوط تولید غول های خودروسازی ایران تعطیل می شوند

خطوط تولید غول های خودروسازی ایران تعطیل می شوند

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

به گفته این منبع آگاه ۸۵ درصد قیمت یک خودرو مربوط به مواد اولیه و قطعات به کار رفته در تولید آن است که طبق آمارهای رسمی قیمت مواد اولیه مورد استفاده برای تولید این قطعات مانند فولاد، مس و محصولات پتروشیمی و ارز مورد نیاز افزایش میانگین ۲٫۵ تا ۳ برابری داشته است. یک منبع آگاه از تعطیلی تمام خطوط شرکت های خودروسازی کشور با ادامه روند موجود در صنعت خودروسازی به زودی خبر داد.

این منبع آگاه در گفتگو با بازار خبر با اشاره به روند عدم حمایت از صنعت خودروسازی کشور و عدم امکان تولید خودرو  و قفل شدن فروش خودرو با روند موجود در کشور از تعطیلی خطوط تولید بزرگترین شرکت های خودروسازی های کشور بزودی خبر داد.

این منبع آگاه ادامه داد: در سال آینده بدلیل مسائلی همچون افزایش ارزش افزوده، حق بیمه شخص ثالث،  اضافه کردن هزینه های نصب ایربگ برای خودروهای فاقد آن در سال جاری، ارتقا استاندارد خودرو هایی که ملزم به ارتقا استاندارد یورو ۴ شدند قیمت خودروهای تولید داخل حداقل با ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان افزایش مواجه خواهد شد و این درحالی است که علاوه بر آن افزایش دستمزدهای کارگری، اثرات تورم بر نهاده های تولیدی ودیگر هزینه های پیش بینی شده و نشده تاثیر افزایشی خود را بر قیمت تمام شده خودروها خواهند گذاشت.

به گفته این منبع آگاه ۸۵ درصد قیمت یک خودرو مربوط به مواد اولیه و قطعات به کار رفته در تولید آن است که طبق آمارهای رسمی قیمت مواد اولیه مورد استفاده برای تولید این قطعات مانند فولاد، مس و محصولات پتروشیمی و ارز مورد نیاز افزایش میانگین ۲٫۵ تا ۳ برابری داشته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین در این شرایط به جای دستکاری غیر کارشناسی قیمت‌ها باید جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، شورای رقابت، خودروسازان و قطعه‌سازان برگزار شده و  چنانچه طبق بررسی‌های بعدی قیمت فعلی خودروها بالا بود، قیمت‌ها کاهش یابد و اگر قیمت‌ها پایین بود، راهکار ترمیم و یا افزایش آن اعلام شود.

غول های خودروسازی،ارزش افزوده،حق بیمه،شخص ثالث

ارسال نظر