roulette

اعتراف عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا به ناکارآمدی "صدای آمریکا": مثل دوره جنگ سرد کار کنید

اعتراف عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا به ناکارآمدی “صدای آمریکا”: مثل دوره جنگ سرد کار کنید

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

او در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد شدید از بخش فارسی شبکه صدای آمریکا گفت که این رسانه در خدمت به منافع آمریکا، کوتاهی می کند. یک عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا با اذعان به بی تاثیر بودن بخش فارسی شبکه صدای آمریکا بر روی مردم ایران ، به شدت از آن انتقاد کرد.

به گزارش عصر ایران  به نقل از روزنامه سعودی الشرق الاوسط چاپ لندن،” ادوارد رویس” رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در دیدار با شماری از یهودیان ایرانی آمریکایی در شهر لس آنجلس گفت که تمام توان خود را برای “به زانو درآوردن” ایران و منع این کشور از دست یابی به بمب اتمی به کار خواهد گرفت.

عضو جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا در سال گذشته میلادی هم تلاش هایی را برای وضع قانون علیه ایران به کار گرفته بود. این قانون منجر به اعمال تحریم هایی علیه برخی شخصیت های ایرانی شد.

او در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد شدید از بخش فارسی شبکه صدای آمریکا گفت که این رسانه در خدمت به منافع آمریکا، کوتاهی می کند.

وی افزود: این رسانه باید مانند صدای آمریکا در دوره جنگ سرد در مسیر “تغییر قلب ها و عقل ها”ی مخاطبانش عمل کند که در این باره موفق نبوده است.

این عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا همچنین عضو  گروه تهیه کنندگان طرح جدید تحریم ها علیه ایران است که هم اکنون در این مجلس در حال بررسی است . هدف از این طرح مقابله با یک قانون اروپایی است که به ایرانیان اجازه می دهد در بانک های اروپایی سپرده گذاری مالی کنند.

شماری از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا گفته اند که وجود برخی شکاف های قانونی، باعث شده تا ایران بتواند در بانک های اروپایی با استفاده از برخی شیوه ها، اقدام به سپرده گذاری کند.

“مارک دوبوفچ” مدیر موسسه “دفاع از دموکراسی” در واشنگتن مهمترین حامی افزایش تحریم ها علیه ایران نیز گفت: ما می خواهیم ارتباط با هر شرکت ایرانی در خارج از آمریکا قطع شود. این قانون قوی است. کنگره آمریکا با این قانون، پیام جدیدی را به ایران می فرستد که فشارها اقتصادی تنها وسیله برای امتیازگیری از ایران است.

بخش فارسی شبکه صدای آمریکا تاکنون بارها با انتقاداتی از سوی مقامات آمریکایی روبه رو شده است.
بخش فارسی صدای آمریکا فعالیت خود را از سال ۱۹۷۹ آغاز کرد و در سال های اخیر ، فعالیت های ضدایرانی خود را تشدید کرده است.

سالانه ۲۳ میلیون دلار از بودجه دولت آمریکا ، صرف فعالیت های بخش فارسی صدای آمریکا می شود.


مجلس نمایندگان آمریکا،صدای آمریکا

ارسال نظر