roulette

توافق برای سفر گردشگران ایرانی به مصر بدون بازدید از اهرام / موافقت با بررسی مسافران ایرانی توسط دستگاه امنیتی مصر

توافق برای سفر گردشگران ایرانی به مصر بدون بازدید از اهرام / موافقت با بررسی مسافران ایرانی توسط دستگاه امنیتی مصر

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

نگرانی ها درباره گسترش مذهب تشیع در میان مردم مصر در صورت سفر گردشگران ایرانی به این کشور، یک “نگرانی اغراق آمیز” است و واقعیت ندارد. وزیر گردشگری مصر از توافق برای سفر گردشگران ایرانی به دو شهر تاریخی مصر و موافقت تهران با اشراف امینتی مصر بر گردشگران ایرانی خبر داد.

به گزارش عصر ایران به نقل از سایت روزنامه مصری الیوم السابع، وزیر گردشگری مصر در بازگشت از سفر رسمی به ایران، در پاسخ به سؤال خبرنگاران در فرودگاه قاهره گفت: سفر گردشگران ایرانی به مصر تنها به دو شهر الاقصر و اسوان محدود خواهد شد.

اهرام ثلاثه مهمترین مقصد گردشگری در مصر، در پایتخت این کشور یعنی قاهره قرار دارد.

در قاهره مزار حضرت زینب خواهر امام حسین (ع) (مسجد سیده زینب) و مزار سر امام حسین (ع) (مقام راس الحسین) وجود دارد که در سفر اخیر محود احمدی نژاد به قاهره، وی به بازدید این مکان پرداخت.

قبل از این رئیس دفتر حفاظت از منافع ایران در قاهره گفته بود گردشگران ایرانی در سفر به مصر از مزارهای اهل بیت در قاهره زیارت خواهند کرد.

هشام زعزوع افزود: نگرانی ها درباره گسترش مذهب تشیع در میان مردم مصر در صورت سفر گردشگران ایرانی به این کشور، یک “نگرانی اغراق آمیز” است و واقعیت ندارد. احمدی نژاد در دیدار با هیأت مصری در تهران گفت که ملت ایران عاشق مصر و مصری هاست و برای آنها خواهان خیر و پیشرفت هستند.

وزیر گردشگری مصر اضافه کرد: سفر به ایران با موفقیت بزرگ همراه بود. در این سفر توافق نهایی درباره انجام برخی سفرهای گردشگری ایرانیان به مصر به دست آمد تا ایرانی ها بتوانند از مناطق باستانی و تاریخی در دو شهر اقصر و اسوان مصر بازدید کنند چرا که ایرانی ها مشتاق دیدار از تمدن قدیم مصر هستند. ایرانی ها در مذاکرات اخیر هیچ درخواستی برای داشتن برنامه دیدار از مزارهای آل البیت (اهل البیت) در قاهره نداشتند. در صورتی که ایرانی ها در آینده ای نزدیک خواهان بازدید از قاهره باشند این بازدید به منطقه اهرام و دیگر مناطق تاریخی فرعونی مختصر خواهد شد.

زعزوع ادامه داد: با طرف ایرانی این توافق انجام شد که نیروهای امنیتی مصر شامل دستگاه امنیت داخلی یا سرویس اطلاعات امنیتی، گردشگران ایرانی را بررسی خواهند کرد تا اینکه هدف اساسی آنها تنها گردشگری باشد.

وزیر گردشگری مصر ادامه داد: بازار ایران هم بازار امیدبخشی است. شهروند ایرانی از جمله گردشگرانی است که هزینه های بسیاری انجام می دهد به ویژه که درآمد شهروندان ایرانی بیش از ۱۲ هزار دلار است. ترکیه و عراق هم از کشورهای همسایه ایران و پذیرای گردشگران ایرانی هستند اما این کشورها با نگرانی درباره گسترش تشیع روبه رو نیستند. اجازه بدهید حضور گردشگران ایرانی در مصر را تجربه کنیم.

او ادامه داد: حجم گردشگرانی که از ایران وارد مصر خواهند شد همه را شگفت زده خواهد کرد. سازمان دهندگان تورها در ایران شماری از هتل های پنج ستاره و عادی را در مصر را برای گردشگران ایرانی رزو کرده اند این موضوع بخش های گردشگری شهرهای اقصر و اسوان را فعال خواهد کرد.

وزیر گردشگری مصر ادامه داد: اگر به سود کشورم و ملت کشورم باشد، آماده همکاری با غول چراغ هم خواهم بود. باز شدن مصر در برابر گردشگران ایرانی علیه هیچ یک از کشورهای جنوب خلیج فارس نیست کشورهایی که همگی دارای روابط بازرگانی و توریستی با ایران هستند. رابطه با ایران و پذیرش گردشگران ایرانی برای آنها حلال و برای ما و فعالان گردشگری مصر حرام باشد؟وزیر گردشگری مصر،ایران

ارسال نظر