roulette

واکنش امام جمعه اصفهان به اعتراضات کشاورزان استان

واکنش امام جمعه اصفهان به اعتراضات کشاورزان استان

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: بخش صنعت استان باید برای تامین آب مورد نیاز خود، از منابعی غیر از زاینده‌رود استفاده کند.

به گزارش ایسنا ، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های سیاسی این هفته نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: کشاورزی در دین اسلام مورد سفارش خاصی قرار گرفته است و مسوولان باید به صنعت کشاورزی و دامداری توجه بیشتری نمایند.

وی در خصوص اعتراضات اخیر کشاورزان شرق اصفهان خطاب به آنان گفت: من به شما کشاورزان اصفهانی در خصوص ابراز ناخشنودی نسبت به ضایع شدن حقابه شما حق می‌دهم اما آسیب رساندن به خطوط آب شهرهای دیگر عملی نادرست و غیرشرعی است.

خطیب جمعه اصفهان تاکید کرد: معیشت مردم شرق اصفهان فقط از راه کشاوری است و مدیران استانی باید در شرایط خشکسالی فعلی، به روش‌های دیگر به آنان کمک نمایند.

طباطبایی نژاد ادامه داد: شهر اصفهان درحال حاضر دو میلیون جمعیت دارد و مردم باید در مصرف آب دقت بیشتری کنند.

وی با بیان این‌که مسیر رودخانه زاینده‌رود موجب هدر دادن بسیار آب می‌شود، گفت: به مدیران پیشنهاد میکنم از یک طرف از عرض رودخانه بکاهند و دوم این‌که از خروجی سد زاینده‌رود لوله ای به منطقه شرق متصل نمایند تا این قدر آب در مسیر رفت اسراف نشده و به سرعت انتقال یابد.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: تمام مشکلات هم به دلیل کمبود باران نیست، بلکه کاشت برنج نیز در این شرایط در اصفهان معنایی ندارد.

طباطبایی‌نژاد تاکید کرد: بخش صنعت استان باید برای تامین آب مورد نیاز خود از منابعی غیر از زاینده‌رود استفاده کند.

وی با اشاره به هفته احسان و نیکوکاری گفت: کمیته امداد امام خمینی در۱۴ اسفند ۱۳۵۷ به دستور امام راحل برای کمک به مستضعفان تاسیس شد و تاکنون خدمات زیادی به افراد بالای ۶۰ سال و زنان بی‌سرپرست ارائه داده است.

امام جمعه اصفهان افزود: اعطای یارانه‌های حمایتی به مردم باید توسط کمیته امداد انجام شود، چرا که این نهاد این مبالغ را در اختیار نیازمندان واقعی قرار می‌دهد.

طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: دادن عیدانه به ۷۵ میلیون ایرانی صحیح نبود، بلکه باید دو برابر این مبلغ در اختیار ۲۰ میلیون نفر در کشور قرار می‌گرفت.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که حقوق بالا و درآمد هنگفت دارند نیازی به یارانه و عیدانه ندارند.


اصفهان،امام جمعه،کشاورزی

ارسال نظر