roulette

چند درصد زندانیان زیر دیپلم سواد دارند؟

چند درصد زندانیان زیر دیپلم سواد دارند؟

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

غلامحسین اسماعیلی گفت: سطح سواد ۹۸ درصد زندانیان موجود در زندانهای کشور زیر دیپلم است. از این تعداد ۵۰ درصد بیسواد بوده یا در حد نهضت سوادآموزی هستند و مابقی زیر دیپلم بوده و فقط دو درصد زندانیها بالای دیپلم سواد دارند. رییس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت: سطح سواد ۹۸ درصد زندانیان موجود در زندانهای کشور زیر دیپلم است.

به گزارش ایرنا، ˈغلامحسین اسماعیلیˈ روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان گنبدکاووس افزود: از این تعداد ۵۰ درصد بیسواد بوده یا در حد نهضت سوادآموزی هستند و مابقی زیر دیپلم بوده و فقط دو درصد زندانیها بالای دیپلم سواد دارند.

وی در ادامه گفت: زندان تابلوی عملکرد مسوولان در حوزه های مختلف است لذا هر مقام مسوولی باید از زندان بازدید و در حدود اختیارات خود در قبال زندانیان انجام وظیفه کند.

رییس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی اضافه کرد: اگر مسوولان حوزه های مختلف وظایف خود را به درستی انجام دهند با کثرت پرونده های قضایی و جمعیت زیاد در زندانهای کشور مواجه نخواهیم بود.

وی در ادامه اصلاح و تربیت را رویکرد اصلی سازمان زندانها دانست و تصریح کرد: همه ما باید با اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی و تربیتی صحیح در کاهش پرونده های قضایی و زندانیان کشور تلاش کنیم.

رییس سازمان زندانها همچنین با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در دو سال اخیر در زندان گنبدکاووس گفت: راه اندازی واحد ایزوله، بازسازی بهداری، قرنطینه و آشپزخانه و نیز دو سوله جدید در حال ساخت از جمله این اقدامات است.

اسماعیلی افزود: به دلیل تازه تاسیس بودن گلستان این استان در بحث کمبود زندان با مشکل مواجه است و از ۱۴ شهرستان آن فقط دو شهرستان زندان دارند لذا تلاش می کنیم با کمک مسوولان شهرستانی، استانی و نمایندگان مجلس در دیگر شهرهای گلستان نیز زندان احداث شود.

وی همچنین با اشاره به سفرهای استانی رییس دستگاه قضا گفت: یکی از محاسن این سفرها آشنایی نزدیک با مشکلات و کمبودها و تلاش برای رفع آن با کمک سایر مسوولان است.

اسماعیلی همچنین از تصویب آیین نامه احداث بازداشتگاههای انتظامی در مقر فرماندهی یا آگاهی هر شهرستان، در شورای عالی قضایی و موافقت رییس دستگاه قضا با این آیین نامه خبر داد و اضافه کرد: نیروی انسانی این بازداشتگاهها توسط نیروی انتظامی تامین خواهد شد.سازمان زندانها،سواد،نهضت سوادآموزی،دیپلم

ارسال نظر