roulette

واکنش نتانیاهو به مذاکرات آلماتی: باید ایران را تهدید به مجازات نظامی کرد

واکنش نتانیاهو به مذاکرات آلماتی: باید ایران را تهدید به مجازات نظامی کرد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

این نخستین اظهارات نتانیاهو پس از دو روز مذاکرات میان گروه ۱+۵ (پنج کشور عضو دائم شورای امنیت به علاوه آلمان) و ایران در شهر آلماتی بر سر برنامه هسته ای این کشور است. بنیامین نتانیاهو از جامعه جهانی خواست ایران را تهدید به مجازات های نظامی کند.

به گزارش “عصر خبر” به نقل از رویترز، نخست وزیر اسرائیل روز چهارشنبه گفت: تحریم های اقتصادی در توقف فعالیت های هسته ای ایران ناموفق بوده اند. از جامعه جهانی می خواهم ایران را به مجازات های نظامی تهدید کند.

در بیانیه صادر شده از سوی دفتر نخست وزیر اسرائیل آمده است: معتقدم جامعه جهانی باید تحریم های ضد ایرانی را تشدید کند. جامعه جهانی باید به ایران توضیح دهد در صورتی که برنامه هسته ای اش را ادامه دهد با مجازات های نظامی روبه رو خواهد شد.

نتانیاهو در این بیانیه توضیحی درباره “مجازات های نظامی” ارائه نکرد.

این نخستین اظهارات نتانیاهو پس از دو روز مذاکرات میان گروه ۱+۵ (پنج کشور عضو دائم شورای امنیت به علاوه آلمان) و ایران در شهر آلماتی بر سر برنامه هسته ای این کشور است.

نتانیاهو افزود: معتقدم که هیچ وسیله دیگری (به جز تهدید به مجازات نظامی) باعث نمی شود ایران به خواسته های بین المللی پاسخ مثبت دهد.

اسرائیل قبل از این با متهم کردن ایران به تلاش برای ساخت بمب اتمی، تهدید کرده بود در صورت ناموفق بودن دیپلماسی در توقف برنامه هسته ای ایران ، به تاسیسات اتمی آن حمله نظامی خواهد کرد.

ایران ضمن تکذیب ساخت بمب اتمی و رد تهدیدات اسرائیل، بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای اش تاکید کرده است.

نتانیاهو،ایران،مجازات نظامی

ارسال نظر