roulette

همسر اوباما کار دست خود داد!

همسر اوباما کار دست خود داد!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


 


ظهور به نقل از جام؛ هشتاد و پنجمین مراسم اسکار روز گذشته با حواشی زیادی برگزار شد.


 


از جمله این حواشی حضور «میشل اوباما»، همسر رئیس جمهور آمریکا، از طریق ویدئو کنفرانس در این دوره از رقابت‌ها، برای اعلام جایزه اسکار بهترین و انتخاب  فیلم ضد ایرانی «آرگو» بود.


 


گذشته از انتقاد رسانه‌های داخلی (ایرانی) این کار مهر تأییدی بود بر سیاسی بودن مراسم اسکار؛ این موضوع در آمریکا نیز واکنش‌های منفی در بر داشت.


 


جناج راستی‌های کشور آمریکا نسبت به چگونگی حضور «میشل اوباما» در این مراسم اعتراض داشتند.


 


به عقیده آنها حضور آن همه زن و مرد با لباس ارتشی در اطراف «میشل اوباما» در کاخ سفید، اولا ضرورتی نداشته و حال که این کار انجام شده، او باید نسبت به این افراد با احترام بیشتری برخورد می‌کرد.


 


معترضین متذکر شده‌اند که «میشل اوباما» در این مراسم از جامعه هالیوود به خاطر آثار مهم و حیاتی‌اش تقدیر کرده ولی هیچ اشاره به افرادی که پشت سرش ایستاده‌اند، نکرده است.


 


همچنین برخی رسانه‌های آمریکا به شدت نسبت به حضور بانوی اول آمریکا در این مراسم سینمایی معترض بودند، از سی‌ان‌ان که «میشل اوباما» را میهمان ناخوانده اسکار نامیده گرفته تا «واشنگتن پست» و «نیویورک تایمز» که هر یک نسبت به این مسئله منتقد بوده و این کار را عملی نامتعارف نامیدند.


 


منتقد سینمایی روزنامه «هالیوود‌ریپوتر» نیز نوشت: ترجیج می‌دادم شاهد حضور «میشل اوباما» در این مراسم نباشم.


 


لازم به ذکر است پس از اهدای جایزه اسکار از سوی کاخ سفید، جمع زیادی از منتقدان در جهان نسبت به سیاسی‌ شدن اسکار انتقاد کردند.


 


منابع: مشرق، فارس

اوباما خود داد دست همسر کار

ارسال نظر