roulette

مجله آمریکایی تایم: آمریکا باید ایران را وارد مذاکرات سوریه کند

مجله آمریکایی تایم: آمریکا باید ایران را وارد مذاکرات سوریه کند

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مجله آمریکایی تایم در پایگاه اینترنتی خود گزارشی در مورد میزان سودی که سوریه از هم پیمانی اش با ایران در آینده به دست آورد، منتشر کرد.

به گزارش شفاف، در این مقاله آمده است: ایران بعد از نگرانی در مورد سقوط یکی از بزرگترین هم پیمانان خود یعنی سوریه شروع به ایجاد تشکیلات بزرگی در این کشور کرده است تا در کوتاه مدت بتواند از حکومت سوریه حمایت کند و در صورت سقوط بشار اسد نفوذ خود را در این کشور همچنان داشته باشد.

در ادامه این گزارش آمده است: آمریکا و جامعه بین الملل برای جلوگیری از تشکیل حزب الله سوریه،  باید ایران را وارد مذاکرات حل بحران سوریه کنند. به نطر می رسد آمریکا از آنجا که پیش بینی می کند ایران تنها به دنبال منافع خود در مذاکرات باشد، ایران را در مذاکرات وارد نمی کند اما این کار حتی اگر به خاطر ملت سوریه باشد باز هم حماقت بزرگی است. آمریکا باید به این فکر کند که درخواست از ایران برای استفاده از نفوذش در جهت مثبت  برای حل مسئله سوریه بهتر است یا حذف ایران از مذاکرات و ادامه هرج و مرج های کنونی در سوریه.

در این گزارش آمده است: هر حکومت جدیدی هم در سوریه روی کار بیاید ماموریت بزرگی بر گردن دارد و آن دور کردن سوریه از وضعیت هرج و مرج کنونی و بازگشت به زندگی عادی بدون ارتباط با ایران است. همکاری ایران با جامعه بین الملل برای یافتن راه حل سیاسی برای سوریه نیازمند این است که ایران مطمئن شود منافعش از حمایت کافی از سوی دولت های آینده سوریه برخوردار شود.

در ادامه این گزارش آمده است: برای ایران همکاری با جامعه بین الملل به عنوان بازیگر صلح و نه بازگیری که به دنبال جنگ داخلی در سوریه باشد مهم است زیرا هم انعکاس خوبی در کشورهای عربی خواهد داشت و هم اینکه ایران چهره مثبتی از خود در جامعه بین الملل معرفی خواهد کرد.

تایم افزود: این مسئله که ایران قبول کند بشار اسد مدت زیادی بر تخت حکومت نخواهد ماند و از سوی دیگر قانع کردن امریکا به تغییر موضع خود در مورد حضور ایران در مذاکرات درباره سوریه کاری دشوار به نظر می رسد اما آمریکا نباید از تلاش برای فراخواندن ایران به همکاری با جامعه بین الملل دست بردارد. از آنجا که وضعیت سوریه با خطرات بزرگی روبرو شده است باید یک راه حل جدید و عملی برای حل این مسئله یافته شود.تایم،آمریکا،ایران،مذاکرات،سوریه

ارسال نظر