roulette

رییس‌جمهور هند در دیدار لاریجانی: به حل منازعات سوریه از طریق گفت‌وگو معتقد هستیم

رییس‌جمهور هند در دیدار لاریجانی: به حل منازعات سوریه از طریق گفت‌وگو معتقد هستیم

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

رییس‌جمهور هند با بیان اینکه دولت هند شرکت‌های این کشور را به سرمایه‌گذاری در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران تشویق می‌کند، به تحولات اخیر خلیج‌ فارس اشاره کرد و گفت: دهلی معتقد است منازعات سوریه باید از طریق گفت‌وگو حل و آمال و آرزوهای دموکراتیک مردم از طریق مسالمت‌آمیز برآورده شود و نه از راه خشونت و زور.  رییس‌جمهور هند در دیدار با رییس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که منازعات سوریه از طریق گفت‌وگو حل شود و آرزوهای دموکراتیک مردم از طرق مسالمت‌آمیز برآورده شود.

به گزارش ایسنا، پراناب موکرجی – رییس‌ جمهوری هند – در دیدار با علی لاریجانی – رییس مجلس شورای اسلامی – با اشاره به بحران مالی اخیر جهان و بی‌ثباتی حوزه پولی یورو و تاثیر آن بر دیگر کشورهای جهان گفت: این مسئله ضرورت همکاری اقتصادی کشورهای منطقه، بخصوص کشورهایی را که با یکدیگر به طور سنتی دوست هستند، نشان می‌دهد.

وی با اشاره به همکاری دو کشور، بخصوص در پروژه چابهار که هند را به افغانستان نزدیک می‌کند، مشکل پرداخت واردات نفت از ایران را یادآور شد.

رییس‌جمهور هند با بیان اینکه دولت هند شرکت‌های این کشور را به سرمایه‌گذاری در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران تشویق می‌کند، به تحولات اخیر خلیج‌ فارس اشاره کرد و گفت: دهلی معتقد است منازعات سوریه باید از طریق گفت‌وگو حل و آمال و آرزوهای دموکراتیک مردم از طریق مسالمت‌آمیز برآورده شود و نه از راه خشونت و زور.

وی سپس به بازسازی افغانستان اشاره کرد و ادامه داد: دهلی نو معتقد است، نباید تروریسم دوباره به افغانستان بازگردد و ما خواهان صلح و دموکراسی در این کشور هستیم که به دلیل داشتن چشم‌اندازی مشترکی در این کشور، باید همکاری‌های خود را در این زمینه افزایش دهیم.


علی لاریجانی،رییس‌جمهور هند،سوریه

ارسال نظر