roulette

وزیر مصری در تهران چه می کند؟

وزیر مصری در تهران چه می کند؟

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


 


ظهور به نقل از جام؛ سایت رادیو فردا نوشت: هشام زعزو ، وزیر گردشگری مصر، در راس هیاتی ۱۴ نفره، برای مذاکره در مورد سفر گردشگران ایرانی  به این کشور، وارد تهران شد .


 


رویترز به نقل از یکی از اعضای هیات مصری گزارش داد که  وزیر گردشگری مصر قرار است علاوه بر مقامات ایرانی با صاحبان برخی آژانس های مسافرتی نیز دیدار کند .


 


وزارت گردشگری مصر نیز همزمان با این سفر، در بیانیه ای هدف از سفر وزیر گردشگری این کشور به تهران را دست یابی به ساز و کاری برای سفر گردشگران ایرانی به مصر اعلام کرده است .


 


پس از قطع روابط ایران ومصر در سه دهه قبل ، دولت مصر به سختی به ایرانیان برای سفر به این کشور روادید داده و اغلب، با تقاضای روادید ایرانیان مخالفت می کرده است .


 


علی اکبر صالحی وزیر خارجه ایران بهمن ماه امسال اعلام کرد که اتباع مصر از این به بعد برای سفر به ایران نیازی به دریافت روادید ندارند .


 


سایت دویچه وله هم گزارش داد: وزیر گردشگری مصر با سفر خود به تهران در صدد جلب گردشگران ایرانی است. صنعت گردشگری مصر در سایه‌ی دو سال ناآرامی و بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی ضربه سختی دیده است. میلیون‌ها مصری از راه این صنعت زندگی می‌‌کنند.


 


هشام زعزوق، وزیر گردشگری مصر روز دوشنبه (۲۵ فوریه/۷ اسفند) وارد تهران می‌شود تا زمینه‌های همکاری گردشگری میان دو کشور را بررسی کند.


 


به گزارش خبرگزاری ایسنا، روزنامه “المصریون” در رابطه با سفر این مقام مصری به تهران نوشته است که قاهره بسته راه‌کارهای خود برای عادی‌سازی روابط با ایران را ارائه کرده و سفر هشام زعزوع، وزیر گردشگری مصر به تهران در همین چارچوب صورت می‌گیرد.


 


به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل بیانیه وزارت گردشگری مصر، سفر وزیر گردشگری مصر به تهران به منظور یافتن راه‌هایی برای همکاری گردشگری میان دو کشور و توافق بر سر سازوکارهای مشخص برای سفر گردشگران ایرانی به مصر خواهد بود.


 


ماه گذشته محمود احمدی‌نژاد، رئیس ‌جمهوری اسلامی، نخستین مقام عالی ایران بود که از زمان انقلاب ۵۷ بدین سو به مصر سفر کرد. وی در این سفر خواهان اتحاد راهبردی میان دو کشور شده بود.


 


صنعت گردشگری مصر در پی قیام مردم این کشور علیه رژیم حسنی مبارک در سال ۲۰۱۱ به‌شدت آسیب دیده است. موجی از غارت‌ها و حمله به گردشگران و بی‌ثباتی در کشور بسیاری گردشگران خارجی را از این کشور دور ساخت.


 


بر اساس داده‌های دولت مصر، شمار شهروندانی که با کمتر از یک دلار در روز زندگی می‌گذرانند در سال ۲۰۱۱ به حدود ۲۵ درصد جمعیت رسید. این رقم دو سال پیش از آن ۲۲ درصد جمعیت را بالغ می‌شد.


 


در مدت دو سال ناآرامی و بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی، به دلیل کاهش شمار گردشگران سرمایه‌گذاری‌های خارجی، ذخیره ارزی مصر به نصف کاهش یافته است.


 


میلیون‌ها نفر در مصر از قبل گردشگران خارجی زندگی می‌کنند. بیش از ۱۰ درصد تولید ناخالص ملی مصر از صنعت گردشگری تأمین می‌شود.


 


پیش از سقوط حسنی مبارک، در سال ۲۰۱۰ حدود ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر خارجی وارد مصر شدند و درآمد حاصل از آن بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار بوده است.


 


با سقوط حسنی مبارک در سال ۲۰۱۱ و گسترش ناآرامی‌های سیاسی در مصر، شمار گردشگران به سطح ۹ میلیون ۸۰۰ هزار نفر کاهش یافت و درآمد این کشور از صنعت گردشگری را به ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار تنزل داد.


 


”"

تهران مصری وزیر کند؟

ارسال نظر