roulette

معمار تحریم ایران در عراق چه می خواهد؟

معمار تحریم ایران در عراق چه می خواهد؟

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

هدف از این سفر اعمال فشار بیشتر آمریکا بر دولت عراق برای اعمال تحریم ها بر دولت های سوریه و ایران است. هماهنگی بیشتر میان واشنگتن و بغداد برای مقابله با تهدیدات تروریستی نیز از دیگر موضوعات مورد بحث در سفر کوهن به عراق است. وزارت  خزانه داری آمریکا اعلام کرد سفر مقام مسئول این وزارتخانه در امور تروریسم به چند کشور خارجی با هدف بررسی راه های همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم و همچنین تشدید تحریم های علیه ایران و سوریه صورت گرفته است.

به گزارش شفاف به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، ” دیوید کوهن ” به عراق سفر کرده و قرار است در ادامه سفر خود به اسرائیل، ترکیه و انگلیس برود.

هدف از این سفر اعمال فشار بیشتر آمریکا بر دولت عراق برای اعمال تحریم ها بر دولت های سوریه و ایران است. هماهنگی بیشتر میان واشنگتن و بغداد برای مقابله با  تهدیدات تروریستی  نیز از دیگر موضوعات مورد بحث  در سفر کوهن به عراق است.

از دیوید کوهن با عنوان مهندس و پیگیر تحریم های اقتصادی علیه ایران یاد می شود.

در بیانیه سفارت آمریکا در بغداد هم آمده است: معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم مجموعه نشست های منجر به نتیجه ای را با مقامات ارشد عراقی برگزار کرد . در این دیدارها بر اهمیت  تحریم های اقتصادی در اعمال فشار بر تهران تاکید شد.

این بیانیه اضافه می کند: کوهن همچنین راه های هماهنگی مستمر میان دولت های آمریکا و عراق برای توقف تامین مالی تروریسم در منطقه را بررسی کرد به ویژه  اینکه سازمان القاعده و مرتبطان با آن ، تلاش می کنند پول و جنگجویان را به همه بخش های این منطقه منتقل کنند.

یادآور می شود توافقنامه امنیتی امضا شده میان دولت های عراق و آمریکا  قبل از عقب نشینی کامل نظامیان آمریکایی از عراق در سال ۲۰۱۱، شامل بخش هایی در زمینه امنیتی نیز می شود.

قبل از این نیز گزارش رسانه های آمریکایی نشان می داد عراق یکی از مهمترین کانال های دور زدن تحریم های ضدایرانی است.

تحریم ایران،عراق

ارسال نظر