roulette

ظرفیت‌های مناسبی برای گسترش روابط تهران و عشق‌آباد وجود دارد

ظرفیت‌های مناسبی برای گسترش روابط تهران و عشق‌آباد وجود دارد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

به گزارش حوزه دولت ظهور به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری علی سعیدلو معاون امور بین‌الملل رئیس‌جمهور شامگاه (سه‌شنبه) در جریان سفر به کشور ترکمنستان در دیدار جمعی از تجار ایرانی مقیم این کشور اظهارداشت: وجود منابع طبیعی و انسانی غنی و با استعداد در ایران و نسل جوان و عالم و دانشمند در کشورمان باعث ایجاد اقتصاد پویاتر از گذشته در ایران شده است.

وی با اشاره به فشارها و تحریم‌های دشمنان علیه ملت ایران تصریح‌کرد: باید از فرصت‌ها و شرایط گوناگون برای غلبه بر فشار دشمنان استفاده کرده و با اتخاذ راهکارهای جدید و عالمانه‌تر، پیشرفت روزافزون کشورمان را در عرصه‌های گوناگون فراهم کنیم.

معاون امور بین‌الملل رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به برپایی نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در کشور دوست و برادر ترکمنستان گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در طول تاریخ با همه کشورها به خصوص کشورهای همسایه خود روابط صمیمی و دوستانه داشته است و امروز نیز ایران و ترکمنستان ظرفیت‌های فراوانی برای افزایش سطح مناسبات خود دارند که باید آنها را شناسایی و در جهت منافع دو ملت فعال کنیم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان نیز در سخنانی گزارشی در خصوص توسعه همکاری‌های ایران و ترکمنستان در عرصه اقتصادی ارائه کرد.

در این دیدار همچنین تعدادی از تجار ایرانی مقیم ترکمنستان در سخنانی به بیان پیشنهادات و مشکلات خود پرداختند.

/

تهران روابط ظرفیت‌های عشق‌آباد مناسبی گسترش

ارسال نظر