roulette

ثروتمندان برنده و بازنده!+تصاویر

ثروتمندان برنده و بازنده!+تصاویر

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

ثروتمندان همیشه به راه‌هایی می‌اندیشند که بتوانند بر میزان ثروت خود اضافه کنند اما گاهی وقت‌ها تلاش آنها چندان به ثمر نمی‌نشیند و نتیجه‌اش می‌شود از دست دادن بخشی از ثروت. در میان ثروتمندانی که به چنین بلایی دچار می‌شوند همیشه اسم‌های آشنایی نیز به چشم می‌خورند.

دوهفته‌نامه «فوربس» در فهرستی که به تازگی منتشر کرده است از ثروتمندانی نام می‌برد که طی تنها سه هفته گذشته بر ثروت خود افزوده‌اند یا از میزان دارایی آنها کاسته شده است.

«اسکات دکارلو» نویسنده این مطلب این ثروتمندان را در دو دسته «برنده‌ها» و «بازنده‌ها» جای داده است. اعدادی که در این فهرست ردیف شده براساس سود وزیانی است که از تاریخ ۱۷ ژانویه تا ۷ فوریه در بورس برای آنها ثبت شده. یکی از آشناترین نام‌های برنده، «سرگئی برین» است و یکی از بزرگ‌ترین بازنده‌های این لیست «مارک زاکربرگ».

سرگئی برین

+۵/۱ میلیارد دلار

ثروت خالص: ۵/۲۲ میلیارد دلار

ثروتمندان برنده و بازنده!+تصاویر

«سرگئی برین» و «لری پیج» با سیاست‌های جدید گوگل توانسته‌اند درآمدشان را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهند. غول جست‌وجوی گوگل برای نخستین بار در سال ۲۰۱۲ میزان درآمد خود را به رقم افسانه‌ای ۵۰ میلیارد دلار رساند و اینگونه درآمد آن ۳۲ درصد افزایش یافت. «لری پیج» مدیر گوگل در کنفرانسی در این مورد گفته بود: «رسیدن به چنین جایگاهی آن هم در طول فقط یه دهه و نیم چندان بد نیست.» «سرگئی برین» بیستمین مرد قدرتمند جهان است و در فهرست ۴۰۰ نفره ثروتمندان فوربس در رده سیزدهم قرار دارد. او بیست و چهارمین میلیاردر جهان و سیزدهمین میلیاردر ایالات‌متحده نیز هست. «سرگئی برین» با این یک و نیم میلیارد دلاری که توانسته کسب کند، نفر اول بخش برنده‌ها شده است.

مالکوم گلیزر

+ ۴۳۰ میلیون دلار

ثروت خالص: ۴/۴ میلیارد دلار

ثروتمندان برنده و بازنده!+تصاویر

با عرضه تیم فوتبال «منچستر یونایتد» در بورس، ارزش آن ۳۲ درصد افزایش یافت و اکنون ارزش این تیم به ۳ میلیارد دلار رسیده است. با این مبلغ، این تیم فوتبال انگلیسی به عنوان گران‌ترین باشگاه ورزشی جهان شناخته شد. بعد از این تیم فوتبال، گران‌ترین تیم ورزشی جهان، تیم فوتبال آمریکایی «کابوی دالاس» از لیگ ان.‌اف.‌ال است که ارزشی معادل ۱٫۲ میلیارد دلار دارد. «مالکوم گلیزر» و شش فرزندش در سال ۲۰۰۵ کنترل باشگاه منچستر یونایتد را دردست گرفتند. «گلیزر» همچنین مالک تیم فوتبال آمریکایی «تمپابی بوکانیرز» در لیگ ان.‌اف.‌ال است. ارزش این تیم ۱٫۰۳۳ میلیارد دلار برآورد شده است. «گلیزر» ۸۴ ساله، در لیست ثروتمندان فوربس در رده ۴۴۲ قرار دارد و صد و چهل‌و هشتمین ثروتمند ایالات‌متحده است.

رالف لورن

+ ۲۷۰ میلیون دلار

ثروت خالص: ۷ میلیارد دلار

ثروتمندان برنده و بازنده!+تصاویر

«رالف لورن»‌، طراح مد آمریکایی و مدیر شرکت «پولو رالف لورن»،‌ شرکت تولیدکننده کالاهای لوکس است. شرکت تحت مدیریت «لورن» ۳۹۹ بوتیک در سراسر آمریکا افتتاح کرده است که از آن جمله می‌توان «مجموعه بوتیک‌های موناکو» و بوتیک‌های «پولو راگبی» را نام برد. از مارس سال ۲۰۱۲ فعالیت‌های این شرکت به بیشترین میزان خود از زمان افتتاح رسیده است.

«رالف لورن» همچنین به خاطر کلکسیون اتومبیل‌های کلاسیکش شهرت دارد. وی در کلکسیون خود اتومبیل‌هایی از جمله فراری ۲۵۰ GTO، مک لارن F1، بوگاتی SC 57، بنتلی، آلفا رومئو، پورشه و بوگاتی ویرون دارد. او صد و بیست ودومین میلیاردر جهان و چهل و دومین ثروتمند ایالات متحده است.

جف بزوس

– ۹۰۰ میلیون دلار

ثروت خالص: ۲/۲۴ میلیارد دلار

ثروتمندان برنده و بازنده!+تصاویر

افزایش ۲۲ درصدی فروش کتاب‌های الکترونیکی «آمازون» باعث خوشبینی به روند روبه رشد کار این سایت شد اما با شروع سال ۲۰۱۳ و کاهش خرید کتاب‌های الکترونیکی، برآوردهای کارشناسان مبنی بر ضرر و زیان این سایت در آینده نزدیک خیلی زود به وقوع پیوسته است. «بزوس» در یکی از سخنرانی‌هایش کتاب‌های الکترونیکی را سرمایه‌ای میلیاردی نامیده بود. آمارها نشان می‌دهد که در عوض میزان خرید کتاب‌های چاپی افزایش یافته است. «بزوس» ۴۹ ساله، بیست و هفتمین مرد قدرتمند جهان است که در فهرست ۴۰۰نفره فوربس در رده یازدهم قرار دارد. او همچنین بیست و ششمین میلیاردر دنیاست و در آمریکا نیز در رده پانزدهم ایستاده است. او این روزها طعم زیان را چشیده است.

مارک زوکربرگ

– ۷۱۰ میلیون دلار

ثروت خالص: ۱/۱۳ میلیارد دلار

ثروتمندان برنده و بازنده!+تصاویر

با وجود گزارش «فروش و سود» که «وال استریت ژورنال» آن را منتشر کرده است، از نظر تحلیلگران، سهام فیس‌بوک در بورس در حال افت ارزش است. برآوردها نشان می‌دهد که کاربران فعال این سایت در ماه بالغ بر ۱٫۶ میلیارد نفر بوده که ۲۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بوده است. همچنین تعداد کاربران فعال روزانه این شبکه اجتماعی ۶۱۸ میلیون نفر است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

با این حال «زوکربرگ» در سه هفته اخیر زیانی ۷۱۰ میلیون دلاری را تجربه کرده است. «زوکربرگ» بیست و پنجمین فرد قدرتمند جهان معرفی شده است. او در لیست ۴۰۰ نفره ثروتمندان در رده ۳۶ قرار دارد. او سی و پنجمین میلیاردر دنیاست و شانزدهمین فرد ثروتمند ایالات متحده است.

گوردون مور

– ۳۲۰ میلیون دلار

ثروت خالص: ۴/۱ میلیارد دلار

ثروتمندان برنده و بازنده!+تصاویر

«گوردون مور» یکی از بنیان‌گذاران شرکت اینتل و رئیس بازنشسته این شرکت است. شرکت اینتل برای سال ۲۰۱۳ پروژه‌ای را تدارک دیده است که دو میلیارد دلار خرج روی دست آن می‌گذارد. این در حالی است که شرکت «اینتل» در سال ۲۰۱۲ مبلغی بالغ بر ۱۳ میلیارد دلار را برای انجام پروژه‌هایش منظور کرده بود. «گوردون مور» همچنین نخستین کسی است که مفهوم قانون مور را ارائه داد.

او با انتشار مقاله‌ای به این نکته پرداخته بود که طی سال‌های قبل از انتشار این مقاله، میزان پیچیدگی مدارهای میکروالکترونیک، هر دو سال دو برابر شده‌است. معیار اندازه‌گیری این پیچیدگی نیز تعداد ترانزیستورها در واحد سطح بود. بدین معنی که هر سال تراشه‌هایی به بازار می‌آمدند که تعداد ترانزیستورهای آنها در واحد سطح دو برابر دو سال گذشته بود.

1414140

ثروتمندان برنده و بازنده دیدنی و شنیدنی آهنگ مجاز گوناگون

ارسال نظر