roulette

تسلط رهبری بر سینما بسیار شگفت‌انگیز است

تسلط رهبری بر سینما بسیار شگفت‌انگیز است

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

به گزارش ظهور به نقل از سایت سینما انقلاب، مهدی زمان‌پور‌کیاسری کارگردان مشتی اسماعیل٬ در رابطه با دیدگاه رهبری نسبت به سینمای ایران در دیدار هفته گذشته بیان کرد: ایشان با نگاهی کلی به سینمای ایران تلاش و کار در این عرصه را یک نوع جهاد دانستند و تاکید کردند که با لباس ضد گلوله وارد سینما شوید و کار کنید، یعنی ایمان خودتان را قوی کنید تا لغزش نداشته باشید، چون سینما دارای فضایی آسیب‌پذیر است.

وی با اشاره به تسلط فوق‌العاده خوب رهبری بر موضوع سینما افزود: تسلط ایشان بسیار شگفت‌انگیز بود. صحبت‌هایی که از فیلم‌های اسکار۲۰۱۳ می‌کردند نشان می‌داد که بسیاری از آن‌ها را تماشا کرده‌اند که نکته بسیار جالبی بود.

این مستند‌ساز در مورد وضعیت نامطلوب سینما از دید رهبری گفت: ایشان تاکید کردند یا وارد سینما نشوید یا اگر وارد شدید ایمانتان را قوی و سعی کنید به حواشی نپردازید، تا تنش ایجاد نشود. ایشان تاکید داشتند اگر گروهی حزب اللهی با هم کار کردند و نتوانستند بخاطر تفاوت سلایق ادامه دهند بهتر است از هم جدا شوند، یعنی در عین وحدت، مستقل کار کنیم، استقلال ارزش کار من را پایین نمی‌آورد، زمانی ارزش کار من پایین می‌آید که با دیگران برخورد و تنش ایجاد کنم.

برگزیده دو دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، یکی از راه‌های ایجاد وحدت در میان گروه‌های انقلابی را تشکیل اتاق فکر دانست و افزود: اتاق فکر باید متشکل از افراد متخصص و انقلابی باشد تا بتوانند آن را درست اداره کنند. این اتاق فکر باید محل گفت‌وگو و حل اختلافات باشد.

مهدی کیاسری دیدگاه رهبری در رابطه با عکس‌العمل سینمای ما در برابر سینمای غرب را این‌گونه عنوان کرد که: کلیت برداشت ایشان این بود که ما جلوی ساخت فیلم‌هایی مانند آرگو را نمی‌توانیم بگیریم. ما باید وظیفه خودمان را انجام دهیم. باید فیلم‌هایی بسازیم که برداشتی از واقعیت باشد.

او در ادامه لزوم برگزاری چنین جلسات و دیدارهایی را واجب دانست و بیان کرد: برای بنده که تازه‌کار هستم، صددرصد این دیدار تاثیرگذار است. مقام معظم رهبری کاملاً به مسائل آگاه هستند. وقتی توصیه می‌کنند مثل تَلَنگریست که آدم را آرام می‌کند، چون مقام ولایت دارند و مطمئناً حرف درستی می‌زنند. باید زمینه‌ای ایجاد شود که این دیدارها بیشتر اتفاق بیفتد. توصیه‌هایی که ایشان به ما می‌کنند از مطالعه کتاب و تماشای فیلم در روند کاریمان بسیار موثرتر است و تکلیف ما را روشن می‌کند که چه مسیری را انتخاب و با گام‌های بلندتر و امیدوارانه‌تر حرکت کنیم.

وی تسلط رهبری به مسائل هنری و سینما و تیزهوشی بسیار بالایشان را بسیار جالب برشمرد و گفت: ایشان به تمام حرف‌ها و جملات بادقت گوش می‌دادند. این گوش دادن یعنی ما باید حواسمان را جمع کنیم، این نگاه دقیقشان سبب می‌شود ما آگاهانه‌تر قدم برداریم و عمل کنیم.

 

/

بسیار تسلط رهبری سینما شگفت‌انگیز

ارسال نظر