roulette

تراکتورسازی باید قهرمان لیگ شود!

تراکتورسازی باید قهرمان لیگ شود!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

عصر ایران – تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در حالی الجزیره امارات را در لیگ قهرمانان آسیا شکست داد که ورزشگاه شهر تبریز جای سوزن انداختن نبود!

سرخپوش شدن ورزشگاه یادگار امام در حین بازی تراکتورسازی، بازی های تیم ملی هلند را تداعی می کرد که ورزشگاه یکسره نارنجی پوش می شود.

تبریزی ها این روزها جذابترین فوتبالدوستان ایرانند. آنها با انگیزه های گوناگون به ورزشگاه های فوتبال می آیند تا تیمشان را تشویق کنند ولی در نهایت تنور فوتبال را هم گرم می کنند.

در مسابقه دیروز تراکتورسازی و الجزیره، به خوبی عیان شد که فوتبال ایران اکنون سه قطب دارد: تهران، اصفهان، تبریز. اگر تراکتورسازی تبریز بتواند امسال قهرمان لیگ برتر شود، این قطب بندی به تدریج در افکار عمومی فوتبالدوستان جا می افتد.


تبریزی ها پس از پیروزی تیمشان در برابر الجزیره امارات

تبریزی ها در چند سال گذشته، پرشورترین تماشاگران فوتبال در ایران بوده اند. آنها دو سال است در بالای جدول لیگ برتر قرار دارند. قهرمانی در لیگ برتر و نیز تداوم حضور آنها در پله های بالای جدول در سال های آینده، فوتبال تبریز را نیز به همان جهشی می رساند که فوتبال اصفهان در دهه گذشته تجربه کرد.

اگر استقلال در لیگ برتر امسال قهرمان شود، این قهرمانی در بلندمدت چیزی برای فوتبال ایران نخواهد داشت. استقلال تاکنون چند بار قهرمان لیگ شده و همیشه هم جزو دو سه تیم برتر فوتبال ایران بوده است.

ولی قهرمانی تراکتورسازی، تنور فوتبال ایران را گرمتر می کند و قطبی تازه را در این فوتبال پدید می آورد. قهرمانی تراکتورسازی در لیگ برتر، تا حد زیادی رکود و رخوت را از فوتبال ایران می زداید.

برای خواندن سایر خبرهای ورزشی کلیک کنیدتراکتورسازی تبریز،لیگ برتر

ارسال نظر