roulette

برگزاری همایش دفاع ملی در ۱۷ اسفند

برگزاری همایش دفاع ملی در ۱۷ اسفند

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

همایش دفاع ملی، دفاع همه جانبه با حضور مسئولان ارشد لشگری و کشوری پنج‌شنبه ۱۷ اسفندماه برگزار می‌شود.

به گزارش ظهور به نقل از ایسنا، ابراهیم حسن بیگی رییس دانشگاه عالی دفاع ملی در نشستی‌ خبری با اعلام این خبر اظهار کرد: همایش دفاع ملی،‌دفاع همه جانبه به منظور تجمیع توانمندی‌های راهبردی کشور و هم‌افزایی تلاش‌ها برای دستیابی به عزت و اقتدار ملی و آمادگی در مقابل تهدیدات مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی و نظامی برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که دفاع همه جانبه به معنای مجاهدت عالمانه و هم‌افزا در عرصه‌های مختلف برای حفظ و ارتقای آمادگی به منظور مقابله با انواع تهدیدات است، تاکید کرد: ما باید تمام توان خود را برای مقابله با انواع تهدیدات سخت و نرم و متناسب با پیچیدگی و وسعت‌ تهدیدات افزایش دهیم.

حسن‌بیگی گفت: مفاهیم اصول و معرفت‌شناسی دفاع ملی و همه جانبه قدرت اقتصادی در دفاع ملی، قدرت سیاسی،‌قدرت اجتماعی و فرهنگی،‌قدرت علمی و فناوری، قدرت نظامی، پدافند غیرعامل و آمایش سرزمین، مطالعات تطبیقی، امنیت و ثبات داخلی در دفاع ملی و دفاع همه جانبه از محورهای این همایش است نشست‌های تخصصی نیز در زمینه هر یک از این محورها روز قبل از برگزاری همایش (چهارشنبه ۱۶ اسفند) برگزار می‌شود.

وی افزود: این همایش با همکاری نیروهای مسلح، دانشگاه‌های مطرح کشور و وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف قوه مجریه،‌قوه مقننه و قوه قضاییه برگزار می‌شود و آقای علی لاریجانی رییس مجلس سخنران افتتاحیه این همایش خواهد بود همچنین سردار سرلشگر فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح،‌وزیر دفاع سرلشگر رشید جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح، رییسی معاون رییس اول قوه قضاییه از دیگر سخنران این همایش هستند.

وی اظهارات خود با تاکید بر ضرورت آمادگی در مقابل تهدید و تجمیع توان ملی برای مقابله با این تهدیدات اظهار کرد: هیچ تضمینی در عرصه بین‌الملل بدون در نظر گرفتن جمهوری اسلامی ایران مقدور نیست و فشارهای سیاسی، امنیتی و تهدیدات مختلف دشمنان حاکی از ضعف آنان است.

رییس دانشگاه عالی دفاع ملی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد تا نتایج تحقیقات و مطالعات در عرصه‌های مختلف کاربردی شوند و به اجرا درآیند.

اسفند برگزاری دفاع ملی همایش

ارسال نظر