roulette

اختصاص سهمیه آزمون سراسری به مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی

اختصاص سهمیه آزمون سراسری به مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

به گزارش حوزه دولت ظهور به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری هفتصد‌وسی‌امین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی شامگاه دیشب(سه‌شنبه) به ریاست محمود احمدی‌نژاد تشکیل شد و در آن موضوعات مختلف فرهنگی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه با توجه به وقوع زلزله در مناطق اهر، ورزقان و هریس استان آذربایجان شرقی و به منظور جبران مشکلات به وجود آمده برای دانش آموزان و محصّلان این مناطق مصوب شد تا داوطلبان آزمون سراسری از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی تا زمانی که مشکلات آنان برطرف شده و شرایط تحصیل برای محصلان در این مناطق به حالت عادی بازگردد، برای شرکت در آزمون سراسری از سهمیه مناطق محروم با ضرایب خاص خود استفاده کنند تا بتوانند برای ادامه تحصیل به مراکز آموزش عالی کشور وارد شوند.

در این جلسه موضوع ادامه تحصیل جانبازان نخاعی کشور در یک مقطع تحصیلات تکمیلی بالاتر بدون آزمون و در چهارچوب ضوابط آموزش عالی کشور نیز به تصویب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

همچنین در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی نظامنامه پیوست فرهنگی در خصوص طرح‌های کلان و مهم کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت که تصویب نهایی آن به جلسه آینده شورا موکول شد؛ بر اساس این نظامنامه تمامی طرح‌های مهم و کلان کشور باید دارای پیوست‌های فرهنگی متناسب بر اساس اقتضائات منطقه‌ای باشند، قرار است نظام‌نامه پیوست فرهنگی با همکاری معاونت نظارت راهبردی رئیس‌جمهور اجرایی شود.

بررسی سند مهندسی فرهنگی کشور نیز در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به پایان رسید و تمامی راهبردهای ملی و بخش مهمی از اقدامات اساسی ذیل این سند به جز بخش نگاشت نهادی آن که متولی اجرایی شدن سند است، به تصویب رسید؛ قرار است ستاد راهبردی اجرای نقشه مهندسی فرهنگی مشابه ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور تشکیل شود.

همچنین در این جلسه، احمدرضا ربانی به عنوان رییس دانشگاه تفرش، محمود سخایی به عنوان رئیس دانشگاه نیشابور، حسین محبی به عنوان رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته کرمان و پرویز آژیده به عنوان رئیس دانشگاه تبریز انتخاب شدند.

/

آذربایجان آزمون اختصاص زلزله‌زده/ سراسری سهمیه شرقی مناطق

ارسال نظر