roulette

کروواسی منبع جدید سلاح تروریستها

کروواسی منبع جدید سلاح تروریستها

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

خبرگزاری آمریکایی یونایتدپرس اینترنشنال روز سه شنبه گزارش داد که مقامات آمریکایی و غربی فاش ساختند که عربستان با خرید اسلحه از کرواسی مخالفان سوری را به طور مخفیانه به سلاح مجهز کرده است.

به گزارش ظهور به نقل از ایرنا، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز در این باره نوشت: این مقامات می گویند که تجهیز مخالفان سوری به این سلاح ها از دسامبر گذشته و از طریق محموله های عبوری از اردن شروع شد.

این اقدام عربستان موجب شد که مخالفان سوری به دستاوردهای تاکتیکی کوچکی در فصل زمستان علیه ارتش و شبه نظامیان طرفدار اسد دست یابند.

این گزارش می افزاید که پایتخت های کشورهای منطقه و غربی در طول چند ماه از مجهز کردن مخالفان سوریه از ترس آنکه این سلاح ها اشتباها به دست افراد دیگر بیفتد از این کار خودداری کردند و به گفته مسوولان تصمیم به ارسال بیشتر سلاح یکی از نگرانی های غرب از نقش گروه های جهادی در میان مخالفان بوده است.

آنان معتقدند که اقدام به تجهیز مخالفان به سلاح نشانه اعتراف حامیان عرب و غربی آنان است مبنی بر اینکه دور کردن ارتش سوریه از بخش بزرگی از شمال این کشور راه را برای یک مبارزه کُند و هزینه زیاد نیروی انسانی هموار می کند.

این نشریه آمریکایی به نقش واشنگتن در محموله های سلاح اشاره می کند و می افزاید، نقش واشنگتن در این خصوص آشکار صورت نمی گیرد و این در حالی است که مقامات اروپایی و آمریکایی با اظهار نظر در باره این مساله به طور علنی و با توجه به حساسیت موضوع خودداری کرده اند.

اما برخی مقامات عالی رتبه در دولت آمریکا محموله های سلاح را تقویت قابلیت های لجستیکی مخالفان خوانده ولی گفتند که مخالفان همچنان شکننده و غیر منسجم هستند و خرید اسلحه از سوی عربستان نقطه عطفی در باره این مساله نیست.

تروریستها جدید سلاح منبع کروواسی

ارسال نظر