roulette

هر آنچه در 90 گذشت

هر آنچه در ۹۰ گذشت

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

برنامه نود دوشنبه شب ۷ اسفند ماه ۱۳۹۱ از ساعت ۲۲:۴۲ به روی آنتن شبکه سوم سیما رفت. سوال مسابقه نظرسنجی پیامکی برنامه نود در خصوص انتقادات هفته های اخیر از داوری فوتبال کشورمان بود. برنامه نود دوشنبه شب ۷ اسفند ماه ۱۳۹۱ از ساعت ۲۲:۴۲ به روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.
 
سوال مسابقه نظرسنجی پیامکی برنامه نود در خصوص انتقادات هفته های اخیر از داوری فوتبال کشورمان بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ممبینی در ابتدای صحبتهای خود انتقادات اخیر از داوری ها را غیر منصفانه خواند و اعلام کرد: داوران فوتبال شاید در جریان بازی به صورت سهوی اشتباهاتی داشته باشند اما اینگونه انتقاد کردن از آنها منصفانه نیست و باید در این خصوص واقع بین باشیم.

قبل از پخش بازی استقلال تهران و نفت آبادان گزارشی از سالن ۱۲هزار نفری ورزشگاه آزادی و حضور فوتبالدوستان در مسابقه های جام جهانی کشتی پخش شد.

اولین ارتباط تلفنی برنامه با محمدحسین جعفری مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز که تیمش سه شنبه با الجزیره امارات بازی دارد برقرار شد؛ جعفری در صحبتهای خود گفت: مردم تبریز و هواداران پرشور تراکتور در شهرهای مختلف از دوشنبه خود را برای حضور در ورزشگاه آماده می کنند و مطمئن هستم سه شنبه ورزشگاه یادگار امام لبریز از هواداران می شود. هواداران ما حتی از تیم الجزیره نیز استقبال کردند و امیدواریم در بازی با الشباب نتیجه خوبی کسب کنیم.

وی در ادامه راجع به حواشی تیم تراکتورسازی و اعتراض بازیکنان این تیم به تعویض خود یا نزدن پنالتی گفت: در تیم ما انسجام و دوستی بین بازیکنان بسیار زیاد است و اینگونه مسائل مشکل خاصی نیست و به خاطر دوستی بین بازیکنان است!

جعفری در پایان در خصوص کتابت قران کریم توسط هواداران تراکتورسازی گفت: این قرآن را ما به نیت موفقیت تراکتورسازی در بازی های آسیایی توسط بسیاری از هواداران زن و مرد تراکتورسازی کتابت کردیم و امیدواریم با روحیه ای که بازیکنان از این کار کسب کردند با لطف خدا موفق باشیم.

مشکل آبخوری ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس و کافی نبودن فضا برای برای تماشاگران و خبرنگاران از بخش های پخش شده در برای نود بود.

جباری زاده مدیرعامل باشگاه آلومینیوم هرمزگان در ارتباطی تلفنی با برنامه نود گفت: خیلی متاثر شدم از شنیدن این مسائل و جای ناامیدی دارد؛ از اول فصل اگر قرار بود داوری به نفع ما باشد باید یک پنالتی را زده باشیم اما تاکنون چهار-پنج پنالتی ما را نگرفتند. ضمن اینکه تا کنون بیشترین کارت زرد را تیم ما از داوران گرفته است. چرا پرسپولیسی ها که در بازی با گهر از اشتباهات داوری استفاده کردند صحبتی از آن نمی کنند؟ چون ما یک استانی هستیم که به دور از مرکز هستیم باید همه تیم ها به ما هجوم آورند؟

وی در ادامه گفت: من از مدیرعامل محترم تیم پرسپولیس می خواهم که در صحبتهای خود کمتر نسبت به تیم استان هرمزگان این صحبتها را مطرح کند زیرا تیم ما تنها نماینده استان هرمزگان و خلیج فارس در لیگ برتر است.

جباری زاده در خصوص اینکه چرا هزینه اقامت داوران در بندرعباس را باشگاه آلومینیوم پرداخت کرده است؟ گفت: همیشه همینگونه بوده و همیشه هزینه اقامت داوران را در شهرستان های مختلف را تیم میزبان پرداخت می کند.

یداله سلیمانی در خصوص هزینه پرداختی باشگاه آلومینیوم هرمزگان برای اقامت داوران در بندرعباس گفت: پرداخت این هزینه در سراسر استان ها در اختیار تیم هاست گاهی به صورت مستقیم توسط باشگاه ها و گاهی به صورت غیر مستقیم توسط هیئت های استانی پرداخت می شود؛ زیرا هیئت های استانی بودجه ای برای این کار ندارند این هزینه ها توسط باشگاه ها پرداخت می شود.

رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس روی خط تلفنی برنامه نود آمد و گفت : من در مورد داوران چیزی نگفتم و آنها انسانهای شریفی هستند، حتی در مورد احمد صالحی داور دیدار آلومینیوم و پرسپولیس هم که اشتباهات متعددی در این دیدار داشت صحبت خاصی نکردم و معقدم داوران نباید اشتباه داشته باشند حالا فرقی نمی کند برای ما یا برای تیم دیگری!

وی ادامه داد: به نظر من باید تغییراتی در راس داوری ایجاد شود چرا که ضعف در این بخش است و باید رییس دپارتمان داوری تغییر کرده و این بخش تقویت شود.

رویانیان در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: من به کارهای زیرساختی اهمیت می دهم. من به مدیریت سازمان لیگ اعتراض دارم، به حذف جام حذفی و برگشت آن.

وی گفت: من نه فرافکنی کردم و نه به داوری اعتراض کردم! نماینده باشگاه پرسپولیس هستم و باید به هواداران و احساسات آنها احترام بگذاریم.

رویانیان در مورد گفته خود مبنی بر بیرون کشیدن پرسپولیس از لیگ برتر عنوان کرد: من درست نمی بینم که برخی حرف ها را بر خلاف فدراسیون و داوری بزنم! چه اشکالی دارد ما تیم خود را از لیگ بیرون بکشیم و پای حرف خود بایستیم.

رحمان احمدی ۳۲ ساله با سابقه بازی در تیم های شموشک و سایپا و سپاهان و پرسپولیس میهمان برنامه این هفته نود بود.

پس از پخش گزارش دوربین نود ویژه برنامه ای مخصوص مرحوم گنجاپور پخش شد و پیشکسوتان فوتبال از خاطراتشان با اولین گلزن در رقابت های دربی سخن گفتند.

پس از گزارش نود بخش هایی از دیدار دو تیم مس کرمان و راه آهن و مصاحبه های مربیان دو تیم پخش شد.

هادی رییسی کیا مدیرعامل باشگاه راه آهن روی خط تلفنی آمد و عنوان داشت: میخواهیم میزبان لیگ برتر باشیم ولی متاسفانه در مورد تیم هایی همچون استقلال ، پرسپولیس و تراکتورسازی مسایلی اجرا می شود که میزبانی را از ما می گیرند و بازی را به میزبانی خودشان برگزار می کند.

وی گفت: استادیوم اکباتان به مراتب مجهزتر از ورزشگاه تختی است ولی در تختی مسابقات برگزار می شود اما همان بازیها در اکباتان برگزار نمی شود.

وی ادامه داد: در بازی با پرسپولیس و استقلال روی میزبانی خود تاکید می کنیم و حتی اگر سه امتیاز بازی را از دست دهیم میزبانی این بازی ها را به دست می آوریم.

وی در مورد تغییر نام باشگاه راه آهن گفت: این جزو اختیارات مدیر عامل باشگاه است که می تواند نام باشگاه را تغییر دهد و بحثی در این باره نیست، شاید در آینده نام باشگاه راه آهن را تغییر دهیم.

وی در مورد گذشته باشگاه راه آهن افزود: باشگاه راه آهن باشگاه بزرگی است ولی حتی یک برگ کاغذ از گذشته این باشگاه به دست من نرسیده است و حتی یکی از کاپ های بدست آمده توسط این باشگاه در گذشته به من تحویل داده نشده است.

پس از این ارتباط تلفنی صحنه هایی از بازی تیم های داماش گیلان و صبای قم و مصاحبه های مربیان و بازیکنان دو تیم پخش شد.

سپس دقایقی از دیدار تیم های ایران و قطر پخش و در مورد مسائل داوری این دیدار بحث و تبادل نظر شد.

گزارشی از دیدار پر حاشیه تیم های فوتسال حفاری اهواز وصبای قم پخش شد و سپس علی اصغر ممبینی مدیر عامل باشگاه حفاری اهواز روی خط تلفنی آمد و عنوان داشت: من برای فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی متاسفم که در آن انسانیت و مردانگی لگد مال شده است!

وی گفت: چرا ابتدا رای به نفع تیم ما صادر شد و سپس رای برگشت و تیم حریف برنده شد!

وی ادامه داد: مگر پس از بازی اتفاقی افتاد که مسئولان نتیجه بازی را برگرداندند.

در این زمان محمد رضا کشوری مدیر عامل باشگاه صبای قم روی خط تلفنی آمد و گفت: روز بازی با حفاری اهواز ، آرام ترین روز بازی را در قم داشتیم و کمترین تعداد تماشاگر به سالن آمده بود و ۲۹ ثانیه مانده به پایان بازی تیم حفاری زمین را ترک کرد و این امر منطقی نیست.

ممبینی در ادامه صحبت ها گفت: در جریان بازی ، چند بازیکن تیم صبا به بازیکن ما گفتند که بازنده بازی شوید و وعده هایی به آنها دادند.

ایرج کریمی مدیر تیم فوتسال حفاری اهواز بر روی خط تلفنی برنامه آمد و عنوان کرد: ما بدلیل اینکه شرایط سالن مناسب نبود و امنیت کافی نداشتیم زمین مسابقه را ترک کردیم.

برنامه نود دوشنبه شب ساعت ۲:۲۵ بامداد سه شنبه به پایان رسید.

برای خواندن سایر خبرهای ورزشی کلیک کنید۹۰،فردوسی پور

ارسال نظر