roulette

توجه همه جانبه هالیوود به ایران!

توجه همه جانبه هالیوود به ایران!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

v
موضوع ایران برای دومین بار در دوسال اخیر برنده جایزه اسکار شد و جایزه بهترین فیلم این رویداد با اعلام میشل اوباما از کاخ سفید، به فیلم ضدایرانی “آرگو” ساخته “بن افلک” تعلق گرفت.

توجه همه جانبه هالیوود به ایران!

به گزارش خبرگزاری اهل‎بیت(ع) ـ ابنا ـ نشریه “هافینگتون پست” نوشت: فیلم “آرگو” «بن افلک» کارگردان هالیوود، سه جایزه اسکار را در رشته های بهترین فیلم بلند، بهترین مونتاژ و بهترین سناریوی اقتباسی به دست آورد.

این فیلم، روایتی تحریف شده و جعلی از دوران انقلاب اسلامی و رویداد تسخیر لانه جاسوسی است. خیال پردازی های هالیوودی در این فیلم که در مورد فرار چند تن از کارمندان سفارت آمریکا از ایران است، به حدی بود که حتی اعتراض سفیر آن سال های کانادا در ایران را هم برانگیخت.

تعلق گرفتن مهم ترین جایزه این رویداد به ظاهر فرهنگی ـ هنری به فیلم آرگو، اهدا جایزه توسط همسر رییس جمهور آمریکا از کاخ سفید و از سوی دیگر، نامزد نشدن کارگردان این فیلم برای جایزه بهترین کارگردانی مهمترین موضوع هایی بودند که در کانون توجه رسانه های جهان قرار گرفتند.

اغلب رسانه های مورد بررسی امروز تیتر یک خود را به همین موضوع اختصاص داده اند.

پایگاه اینترنتی “بی بی سی” فارسی ذیل تیتر یک خود که به همین موضوع اختصاص دارد، نوشت: برنده این جایزه را «میشل اوباما» همسر رئیس جمهور آمریکا از کاخ سفید از طریق پخش زنده تلویزیونی اعلام کرد.

«ست مک فارلین» صداپیشه و فیلمنامه نویس آمریکایی برای اجرای مراسم امسال را بر عهده داشت. وی در ابتدای این مراسم در یکی از شوخی هایش گفت: آرگو فیلمی کاملا فوق سری است، برای همین هم کارگردانش ناشناس است.

به ادعای بی بی سی، احتمالا اشاره او به نامزد نشدن بن افلک در بخش بهترین کارگردانی بوده است. از سال ۱۹۸۹ آرگو نخستین فیلمی است که برنده اسکار بهترین فیلم می شود، اما کارگردانش جایی در میان نامزدهای بهترین کارگردانی ندارد.

پایگاه اینترنتی دویچه وله(صدای آلمان) نیز در این باره گزارش تصویری و مفصلی منتشر کرده است.

صدای آلمان در مطلبی با تیتر “آرگو اسکار بهترین فیلم را شکار کرد” نوشت: «جک نیکلسون» به روی صحنه می آید و در ارتباطی زنده با کاخ سفید، میشل اوباما بانوی نخست آمریکا به روی تصویر ظاهر می شود. پس از اتمام سخنان میشل اوباما در مورد نامزدهای بهترین فیلم، جک نیکلسون نامزدهای بهترین فیلم را معرفی می کند. پاکت حاوی نام برنده به دست میشل اوباما در کاخ سفید داده می شود و او نام برنده را اعلام می کند: آرگو!

دست اندرکاران آرگو به روی صحنه می آیند. بن افلک که بسیار هیجانزده است، بدون وقفه، در حالی که کمی دست و پاچه به نظر می رسید، از همسرش «جنیفر گارنر»، مردم کانادا و مردم ایران که به گفته او در شرایط سختی به سر می برند! تشکر کرد.

رادیو فردا نیز در مطلب کوتاهی با عنوان “آرگو برنده جایزه اسکار بهترین فیلم شد” نوشت: فیلم آرگو ساخته بن افلک، یکشنبه شب برنده جایزه اسکار بهترین فیلم در سال ۲۰۱۳ شد.

فیلم آرگو درباره فرار شش تن از کارمندان سفارت آمریکا در تهران در زمان تسخیر لانه جاسوسی در سال ۱۳۵۸ است.

پایگاه اینترنتی صدای آمریکا نیز در این باره نوشت: فیلم آرگو به ماجرای رهایی شماری از دیپلمات های آمریکایی از ایران، در جریان اشغال سفارت آمریکا در تهران توسط دانشجویان حامی آیت الله خمینی می پردازد.

شبکه خبری العربیه نیز در مطلبی نوشت: همسر رئیس جمهور آمریکا با ظهور ناگهانی از طریق پخش زنده تلویزیونی کاخ سفید، فیلم آرگو ساخته بن افلک را برنده جایزه اسکار اعلام کرد.

فیلم آرگو به داستان گروگانگیری شماری از دیپلمات های آمریکایی در تهران در سال ۱۹۷۹ توسط دانشجویان هوادار آیت الله خمینی معروف به “دانشجویان پیرو خط امام” می پردازد.

این فیلم در دو ماه اخیر جوایز متعددی ازجمله جایزه بهترین فیلم سال را در دیگر جشنواره های مطرح سینمایی مانند “بفتا” و “گلدن گلوب” از آن خود کرده است.

همسر رئیس جمهور آمریکا لحظاتی پس از اعلام برنده جایزه اسکار در سال ۲۰۱۳ بر روی صفحه تویتر خود به تهیه کنندگان فیلم آرگو تبریک گفت.

تیتر ریانووستی نیز “فیلم آرگو جایزه اسکار بهترین فیلم گرفت” بود.

این رسانه روسی در این باره نوشت: فیلم آرگو با کارگردانی بن افلک که ماجراهای آن در رابطه تسخیر سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹ میلادی است، در هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار، جایزه بهترین فیلم گرفت.

این فیلم قبل از جایزه اسکار، تعداد زیاد از جوایز مختلف آمریکایی ازجمله جایزه “گلدن گلوب” (کره طلایی) را دریافت کرده بود.

شبکه خبری یورونیوز در بخشی از مطلبی در این باره نوشت: جایزه بهترین فیلم، اما به آرگو تعلق گرفت. بن افلک کارگردان این فیلم در حالی به روی صحنه حاضر شد که میشل اوباما بانوی نخست ایالات متحده آمریکا در پیامی ویدئویی آرگو را به عنوان برنده معرفی کرد.

اهدای حایزه اسکار در دو سال اخیر به فیلم هایی با موضوع ایران نشان می دهد که هالیوود به طور تمام قد در کنار سیاست خارجی ضدایرانی ایالات متحده قرار گرفته است.

………………..

‘ایران توجه جانبه هالیوود همه

ارسال نظر