roulette

بانک مرکزی باز هم اشتباه کرد

بانک مرکزی باز هم اشتباه کرد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

وی ادامه داد: ظاهرا بانک مرکزی هم به افزایش قیمت‌ها علاقه دارد، چرا که بر همین اساس نرخ‌های جدید را اعلام کرده است. فارس: یک تحلیل‌گر بازار سکه با بیان اینکه پیش فروش با نرخ‌های اعلام شده بانک مرکزی کار اشتباهی است، گفت: این کار موجب افزایش انتظاری تورم شد که بر همین اساس سکه طی این مدت نه تنها کاهش بلکه حداقل ۷۳ هزار تومان افزایش یافت.

محمد حسن تسلیمی با بیان اینکه پیش فروش سکه با قیمت یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان توسط بانک مرکزی به گرانی دامن زده است، اظهار داشت: قبل از اعلام قیمت‌ها، سکه در بازار یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود که پس از آن با اعلام قیمت‌های پیش فروش، ۷۳ هزار تومان افزایش یافت.

وی ادامه داد: زمانی که قیمت پیش فروش سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان تعیین می‌شود با احتساب گذشت زمان و کسر ۶ درصد مالیات ارزش افزوده و همچنین تورم در این مدت، تورم انتظاری در جامعه ایجاد شده است.

مدیر معاملات آتی کارگزاری نو اندیشان، گفت: هم‌اکنون سررسید اردیبهشت ماه با ۱۰۰ هزار تومان افزایش یک میلیون و ۶۵۴ هزار تومان معامله می‌شود.

تسلیمی افزود: ظرف مدت ۴۸ ساعت پس از اعلام قیمت‌های پیش فروش حداقل شاهد افزایش ۱۰۰ هزار تومانی در سررسید اردیبهشت ماه بودیم.

این تحلیل‌گر بازار سکه با اشاره به اینکه استقبال مردم به خاطر تورم انتظاری ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: نرخ انتظاری تورم با توجه به سیاست‌گذاری غلط بانک مرکزی افزایش یافته که همین امر موجب خرید سکه‌های پیش فروشی توسط عده‌ای از مردم شده است.

وی ادامه داد: ظاهرا بانک مرکزی هم به افزایش قیمت‌ها علاقه دارد، چرا که بر همین اساس نرخ‌های جدید را اعلام کرده است.

تسلیمی گفت: بسیاری از تحلیل‌گران بازار بر این باور بودند که نهایتا مبلغ هر قطعه سکه بهار آزادی برای پیش فروش یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین شود و بیش از آن نخواهد بود.

وی همچنین با اشاره به قیمت‌های در حال معامله سررسید‌های آتی سکه، تصریح کرد: سررسید اسفند و فروردین به ترتیب یک میلیون و ۵۰۵ هزار تومان و یک میلیون و ۵۸۵ هزار تومان معامله می‌شود.


بانک مرکزی،بازار سکه،پیش فروش

ارسال نظر