roulette

پاپ:خدا از من خواست این مقام را ترک کنم

پاپ:خدا از من خواست این مقام را ترک کنم

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ایسنا  به نقل از روزنامه دیلی تلگراف نوشت: پاپ ۸۵ ساله در آخرین سخنرانی خود گفت که با تصمیم بازنشستگی و رفتن به صومعه‌ای در پشت دیوارهای واتیکان، کلیسا را ترک نخواهد کرد.

 

وی در میان تشویق جمعیت گفت که خدا از وی خواسته تا خود را وقف یک زندگی آرام همراه با دعا و تامل کند.

بندیکت شانزدهم به جمعیتی که در میدان سنت پیتر جمع شده بودند و بنرهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود “متشکریم” و پرچم‌هایی از کشورهایی ایتالیا، برزیل، رومانی، فرانسه و حدود ۱۰ کشور دیگر را تکان می‌دادند، گفت: این به معنی ترک کلیسا نیست.

 

پاپ که لباس رسمی سفیدی بر تن داشت و آغوش خود را به سوی جمعیت حاضر گشود و گفت: من خدمت به کلیسا را با همان فداکاری و همان عشقی که تاکنون سعی کرده‌ام داشته باشم ادامه خواهم داد، اما به طریقی مناسب‌تر به اندازه توانم.

 

سخنرانی “آنجلوس” یکی از آخرین حضورهای علنی بندیکت به عنوان پاپ بود وی روز چهارشنبه در جمع حضار در میدان سنت پیتر که انتظار می‌رود جمعیت بیشتری را در خود جا می‌دهد، حاضر خواهد شد.

 

این در حالی است که گمانه‌زنی‌های زیادی درباره دلیل استعفای وی وجود دارد. بندیکت شانزدهم گفته دیگر توان ادامه دادن ندارد اما رسانه‌های ایتالیا چند روز پیش گزارش دادند که یک تحقیق محرمانه در رسوایی سندهای دزدیده شده واتیلیکس نشان دهنده مدارکی مبنی بر خصومت تلخ بین کاردینال‌ها (دومین مقام کلیسای کاتولیک) و حتی تهدید کشیش‌های همجنس‌گرا در رم بوده است.

 

احتمال می‌رود انجمن محرمانه برای انتخاب پاپ جدید در اواسط ماه مارس شروع شود.

 

گمانه زنی‌هایی از اینکه پاپ بعدی آفریقایی، آسیایی و یا از آمریکای جنوبی باشد اعلام شده است.

ترک خواست مقام پاپخدا کنم

ارسال نظر