roulette

مشروبات الکلی دست ساز جان 4 نفر را گرفت/ بیش از 50 نفر مسموم شدند

مشروبات الکلی دست ساز جان ۴ نفر را گرفت/ بیش از ۵۰ نفر مسموم شدند

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

از شنبه شب روند ورود افراد مسموم به دلیل مصرف مشروبات الکلی دست ساز به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی سنندج روند افزایشی به خود گرفت و در حالی که هنوز آمار کلی در مورد میزان مراجعات در این خصوص اعلام نشده است، گفته می شود که تاکنون شمار افراد مسموم شده به بیش از ۵۰ نفر رسیده است. مصرف مشروبات الکلی دست ساز و آلوده طی کمتر از ۴۸ ساعت در شهر سنندج مرکز استان کردستان باعث مرگ چهار نفر شده است و بر اساس گزارش های اعلام شده از سوی منابع بیمارستانی وضعیت چندین نفر دیگر به دلیل مصرف این نوع مشروبات الکی هم اکنون وخیم و نگران کننده است.

به گزارش مهر، مصرف مشروبات الکلی دست ساز و آلوده طی کمتر از ۴۸ ساعت گذشته در شهر سنندج باعث مرگ چهار نفر شده است و با گذشت زمان بر شمار افراد مسموم نیز در این زمینه افزوده می شود و منابع بیمارستانی این شهر از وخیم بودن وضعیت چند نفر دیگر گزارش داده اند.
 
شایعه مصرف مشروبات الکلی آلوده خیلی سریع از شنبه شب در سنندج پخش شد و در حالی که در اولین گام سازمان های مسئول از هر گونه اعلام نظر در این زمینه خودداری می کردند، بالاخره دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن اعلام صحت این خبر از مرگ چهار نفر تا این لحظه به دلیل مصرف مشروبات الکلی آلوده و دست ساز خبر داد.
 
از شنبه شب روند ورود افراد مسموم به دلیل مصرف مشروبات الکلی دست ساز به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی سنندج روند افزایشی به خود گرفت و در حالی که هنوز آمار کلی در مورد میزان مراجعات در این خصوص اعلام نشده است، گفته می شود که تاکنون شمار افراد مسموم شده به بیش از ۵۰ نفر رسیده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفتگو با مهر با اشاره به جزئیات این حادثه تلخ در شهر سنندج طی کمتر از دو شبانه روز اظهار داشت: متاسفانه در دو روز اخیر و به دلیل مصرف مشروبات الکلی مراجعات متعددی به بیمارستان های شهر سنندج صورت گرفته است که با مشاهده این وضعیت دانشگاه علوم پزشکی کردستان با برنامه ریزی و هماهنگی لازم تمامی امکانات را برای درمان افراد مصرف کننده فراهم کرده است.
 
طیب قدیمی بیان کرد: با توجه به اینکه افراد مراجعه کننده و مسموم شده به بیمارستان های سنندج دچار عوارض متعددی شده بودند در اولین اقدام بخش دیالیز بیمارستان توحید حتی در شیفت شب هم فعال شد و با به کارگیری تمامی امکانات اقدامات متعددی برای نجات جان افراد مصرف کننده در دستور کار قرار گرفت.
 
وی با بیان اینکه در اولین مراجعات متاسفانه سه نفر به دلیل شدت مسمومیت و صدمات وارده به دستگاه های داخلی بدن فوت کردند، افزود: طی روز شبانه روز گذشته نیز یک نفر دیگر فوت کرد و هم اکنون نیز چهار نفر به دلیل شدت مسمومیت در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند و در حال درمان هستند که وضعیت عمومی آنها وخیم و خیلی حاد گزارش شده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به عوراض بلند مدت مصرف مشروبات الکلی برای بخش های مختلف بدن انسان عنوان کرد: هر چند که شماری از افراد مراجعه کننده به صورت سرپایی درمان شدند ولی با گذشت زمان مخاطرات جدی این افراد را تهدید می کند و عوارض دیگری نیز به دنبال دارد.
 
وی با تاکید مجدد به مردم برای عدم مصرف مشروبات الکلی به دلیل وجود عوارض متعدد برای بدن انسان افزود: بر اساس مسائل شرعی مصرف مشروبات الکلی حرام و منع شده است و مردم باید بدانند که مصرف مشروبات در بلند مدت عوارض بسیار خطرناکی را برای انسان به دنبال دارد.
 
قدیمی با اشاره به این نکته که از اقشار مختلف مردم انتظار می رود که در صورت مشاهده فروش این نوع مشروبات الکلی به پلیس خبر دهند، یادآور شد: برخورد قاطع با این نوع رفتارهای پرخطر نیازمند همکاری و تعامل مردم است که انتظار می رود این مهم در سنندج مورد توجه جدی تری قرار گیرد.
 
هر چند که تا این لحظه در خصوص منشأ اصلی فروش این مشروب دست ساز و آلوده در سنندج گزارشی منتشر نشده است و مسئولان در حال بررسی موضوع هستند، گفته می شود این مشروبات از سوی فردی در سنندج تولید شده و به فروش رسیده است که به دلیل آلوده بودن باعث بروز این حادثه تلخ شده است.
 
یک پزشک متخصص در گفتگو با مهر با اشاره به دلیل اصلی به وجود آمدن این شرایط و آلوده شدن مشروبات الکلی دست ساز عنوان کرد: در زمان تهیه مشروبات الکلی دست ساز هیچ گونه مسائل بهداشتی رعایت نمی شود و این عدم رعایت مسائل بهداشتی سبب می شود که با گذشت زمان یک نوع اسید خطرناک در این نوع مشروب تولید شده که در نهایت مرگ و عوارض متعدد را برای مصرف کننده به دنبال دارد.
 
وی عنوان کرد: بعد از مصرف این نوع مشروب آلوده اولین نقطه از بدن که آسیب می بیند چشم است و افراد مصرف کننده دچار کوری شده و بعد از آن به دلیل آلودگی زیاد با آسیب رساندن به بخش های داخلی مغز و قلب مرگ مغزی و ایست قلبی را برای افراد مصرف کننده به دنبال دارد.
 
مسئولان انتظامی کردستان نیز تا این لحظه هیچ گونه گزارشی را در خصوص پیداکردن عامل یا عوامل اصلی فروش این نوع مشروبات الکلی در سنندج منتشر نکرده اند.
 
یکی از مسئولان انتظامی استان در گفتگو با خبرنگار مهر از پیگیری موضوع به صورت ویژه بعد از دریافت این گزارش خبر داد.

مشروبات الکلی،سنندج،کردستان

ارسال نظر