roulette

ثبت احوال: جمعیت کشور به بیش از ۷۶ میلیون نفر رسید

ثبت احوال: جمعیت کشور به بیش از ۷۶ میلیون نفر رسید

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

محزون با اشاره به اینکه آمار ازدواج‌های ثبت شده در مدت یاد شده که در حال تکمیل است، برابر با ۷۲۶ هزار و ۳۹۰ مورد بوده است اظهارداشت: بیشترین ازدواج ثبت شده مربوط به مردان گروه سنی ۲۰تا ۲۴ ساله با زنان ۱۵ تا ۱۹ ساله بوده که تعداد آن برابر با ۱۴۸ هزار و ۲۲۶ مورد است. مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: با احتساب ثبت موالید و فوت و بروزرسانی آمار جمعیت سازمان ثبت احول در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور، جمعیت ایران تا پایان بهمن‌ سال جاری به ۷۶ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۹۸۵ نفر رسیده است.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری‌های بین الملل، علی‌اکبر محزون با بیان اینکه در یازده ماهه سال جاری، یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۱۶۳ ولادت در کشور به ثبت رسیده، افزود: از این تعداد، ۶۷۲ هزار و ۵۱ نفر پسر و ۶۳۸ هزار و ۱۱۲ نفر دختر بوده و این آمار نسبت به سال گذشته از رشد ۲٫۹ درصدی برخوردار بوده است.

محزون با اشاره به اینکه آمار ازدواج‌های ثبت شده در مدت یاد شده که در حال تکمیل است، برابر با ۷۲۶ هزار و ۳۹۰ مورد بوده است اظهارداشت: بیشترین ازدواج ثبت شده مربوط به مردان گروه سنی ۲۰تا ۲۴ ساله با زنان ۱۵ تا ۱۹ ساله بوده که تعداد آن برابر با ۱۴۸ هزار و ۲۲۶ مورد است.

وی تصریح کرد: در این مدت، بیشترین ازدواج ثبت شده مردان در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ ساله با رقم ۳۱۴ هزار و ۴۵۲ مورد و بیشترین ازدواج ثبت شده زنان نیز در همین گروه سنی با رقم ۲۷۸ هزار و ۹۱۸ مورد بوده است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال یادآور شد: همچنین در یازده ماهه سال جاری، ۱۲۱ هزار و یک طلاق و ۳۳۴ هزار و ۶۶۷ فوت درکشور به ثبت رسیده است.

برگزاری همایش ملی جمعیت۲۲ و ۲۳ اسفند

محزون افزود: در پی تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مسائل جمعیتی کشور و با هدف ایجاد وفاق ملی در اجرای دقیق و اثربخش سیاست‌های جدید جمعیتی و تبیین راهبردها و اقدامات اجرایی آن، همایش ملی «جمعیت، تعالی و راهبردها» با حضور اندیشمندان، صاحبنظران و مسئولین توسط سازمان ثبت احوال کشور و با مشارکت دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه تهران و سایر ارگان‌ها و مجامع تخصصی در تاریخ ۲۲ و ۲۳ اسفندماه سال جاری در محل تالار بزرگ وزارت کشور برگزار می‌شود.

وی «مروری بر فرصت‌ها و چالش‌های جمعیتی ایران و آینده‌نگری آن»، «جابجایی‌ها و توزیع فضایی جمعیت»، «کیفیت و سلامت جمعیت»، «جمعیت، خانواده و الگوی سبک زندگی» و «راهبردهای و سیاست‌های جمعیتی» را از محورهای اصلی برگزاری همایش ملی جمعیت عنوان کرد.

بنا به گفته مدیرکل دفتر و آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور در پایان این همایش، میزگردی با موضوع «چشم انداز جمعیت ایران، ظرفیت‌ها و مطلوبیت‌ها» نیز برگزار خواهد شد.

ثبت احوال،جمعیت کشور

ارسال نظر