roulette

با این ترفند ساده شارژ لپ تاپ خود را بیشتر کنید!

با این ترفند ساده شارژ لپ تاپ خود را بیشتر کنید!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


ظهور به نقل از جام، در حالتی که باتری به وضع احتیاط می‌رسد ذخیره کردن اطلاعات و آماده‌کردن سیستم‌عامل برای خاموشی بهترین پیشنهاد است! در نهایت نیز وقتی شرایط باتری به حالت بحرانی می‌رسد سیستم‌عامل به‌صورت خودکار به‌حالت hibernate به فعالیت خود پایان می‌دهد و لپ‌تاپ خاموش می‌شود.


 


حالت بحرانی باتری به‌طورپیش‌فرض در زمانی اتفاق می‌افتد که باتری لپ‌تاپ شما دارای ۱۰ تا ۱۵ درصد شارژ باقیمانده است. این میزان شارژ ممکن است برای انجام کارهای شما در شرایطی که به لپ‌تاپ نیاز فوری دارید کافی باشد، اما ویندوز به‌صورت خودکار با قطع عملیات به‌منظور جلوگیری از بروز مشکل برای اطلاعات شما بر اثر خاموش شدن ناگهانی، از این میزان شارژ صرف نظر کرده و موجبات خاموشی لپ‌تاپ را فراهم می‌کند. اگر دوست دارید تا جایی که ممکن است شارژ باقیمانده در باتری لپ‌تاپ را مورد استفاده قرار دهید و تا میزان شارژ باقیمانده به ۱ یا ۲ درصد نرسیده است وضع بحرانی اتفاق نیفتد، باید به روش زیر عمل کنید:


 


توجه: پیش از هر چیز به این نکته توجه داشته باشید چنانچه میزان شارژ باقیمانده در باتری به زیر ۵ درصد برسد، ویندوز به‌طور دقیق نمی‌تواند شارژ باقیمانده را محاسبه کند و هر لحظه احتمال خاموشی رایانه بدون اطلاع شما وجود دارد. پس در این شرایط بهترین راه ذخیره دائم فعالیت‌های در حال اجراست.


 


۱ـ از صفحه شروع، عبارت Control Panel را جستجو کرده و پس از آن با کلیک روی گزینه یافت شده وارد کنترل پانل ویندوز شوید.


 


۲ـ روی گزینه System and Security را کلیک کنید.


 


۳ـ در بخش Power Options گزینه Change battery settings را انتخاب کنید.


 


۴ـ در پنجره به‌نمایش درآمده روی گزینه Change plan settings کلیک کنید.


 


۵ـ در صفحه مربوط به تنظیمات باتری، روی گزینه Change advanced power settings کلیک کنید.


 


۶ـ در پنجره Power Options صفحه را به پایین اسکرل کرده تا گزینه Battery را پیدا کنید. با کلیک روی علامت + در کنار این گزینه آن را باز کرده و پس از آن سربرگ Critical battery level را نیز به همین شکل باز کنید.


 


۷ـ در این بخش دو گزینه مشاهده خواهید کرد. گزینه اول یعنی On Battery مربوط به زمانی است که لپ‌تاپ نیروی برق موردنیاز را از باتری دریافت می‌کند و در صورتی که شارژ باقی‌مانده در باتری، به عدد درج شده در مقابل این گزینه برسد، به‌معنای شرایط بحرانی است.


 


شما می‌توانید با تغییر این مقدار به عدد دلخواه خود همچون ۵ درصد یا کمتر، بیشترین مقدار از شارژ باتری را مورد استفاده قرار دهید.


۱۱۶


 


 

بیشتر تاپ ترفند خود ساده شارژ لپ کنید

ارسال نظر