roulette

اسلام را نباید در خط کشی‌ها خلاصه کرد

اسلام را نباید در خط کشی‌ها خلاصه کرد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

حجت الاسلام فاطمی نیا در مراسم اختتامییه جایزه ادب و هدایت با اشاره به اینکه اسلام واقعی باید درک شود گفت: ما اسلام را بسیار حقیر کردیم و به کوچه و خیابان بردیم، اسلام را نباید در خط کشی‌ها خلاصه کرد.

 

به گزارش خبرنگارشبستان،مراسم اختتامییه جایزه ادب وهدایت شب گذشته با حضورمحمد نهاوندیان، محمد سرشار وحجت الاسلام سیدعبدالله فاطمی نیا درتالار سوره حوزه هنری برگزارشد.

در این مراسم حجت الاسلام سیدعبد الله فاطمی‌نیا طی سخنانی اظهار کرد: در جامعه امروز افرادی معتقدند که مکاشفه و شهود و ارادت وجود ندارد و غافلند از این که «و لا تقف ما لیس لک به علم.» و این در سوره اسرا آیه ۳۶ بیان شده است . این یعنی همیشه دروغگو بوده است، همیشه اصل و بدل را داشته‌ایم، اما بدل نباید منجر شود که ما به اصل بدبین شویم.

 

وی در ادامه افزود: هیچ کس نمی‌داند که واردات قبیله چیست. تنها چیزی که می توانم بگویم این است که آن را ناگهان به انسان می‌دهند. به قول ابن عطا سکندری، نوعا واردات الهیه وارداتی می‌شود تا مردم نتوانند آن را به خود نسبت دهند.

 

حجت الاسلام فاطمی‌نیا افزود: یکی از کسانی که واردات قلبیه داشت، ۴۰ سال پیش به من گفت ائمه ما همگی یکسانند، اما حکمت خداوند در این بود که از همه آنها به یک اندازه پرده برنداشته است. چرا که اگر چهره همه آنها را کامل نشان می‌داد، بسیاری از ما گمراه می‌شدیم.

وی تصریح کرد: اگر از امامی در زمان حیاتش کمتر پرده‌برداری شد، خداوند در جانشین او این موضوع را تکرار کرد. بعد از امام رضا هم از چهره سه امام معصوم (ع) بسیار کم پرده‌برداری شد که با ظهور امام زمان (عج) این مسئله هم جبران می‌شود.

 

وی با بیان اینکه امام هادی (ع) به نهضت علمی پرداخته‌اند، عنوان کرد: زیارت جامعه کبیره متعلق به امام هادی (ع) است که امیدوارم خدا قدرت فهم و درک این زیارت را به همه مردم عطاء کند.

 

وی سپس خاطر نشان کرد: برای بیان حقایق اسلام باید گوشت یک تن تلخ شود. اینگونه نیست که اسلام را فقط در ناخن کوتاه کردن بدانیم. اگر اسلام این بود امام حسین (ع) شهید نمی‌شد و امثال آیت الله بهجت و طباطبایی و حضرت امام (ره) تربیت نمی‌شدند. ما اسلام را بسیار حقیر کردیم و به کوچه و خیابان بردیم. حقیقت اسلام را زمانی می‌توان فهمید که تنها به این روایت از برادر علامه طباطبایی توجه کرد که می‌گفت یک روز صبح بعد از نماز دیدم که برادرم با پیامبران قبل از خود جلسه داشت. این‌ها یعنی اسلام را نباید در خط کشی‌ها خلاصه کرد.

 

در این مراسم همچنین از قطعه موسیقی «زائر» ساخته محمد‌رضا چراغعلی رونمایی و تقدیر شد. همچنین دو عنوان کتاب از آثار منتخب این جایزه نیز رونمایی شد.

مراسم اختتامییه جایزه ادب و هدایت شب گذشته در تالار سوره حوزه هنری با حضور جمعی از اهالی فرهنگ برگزار شد.

اسلام خط خلاصه نباید کشی‌ها

ارسال نظر